Anime Music

Anime severlere müzik servisi sunan bir platform
Girişimin adı
Anime Music
Kuruluş tarihi
Ekim 2015
Şirketleşme
Hayır
Takımın üye sayısı
1
Girişimin aşaması
Ödeyen müşteriler
Kategori
Yazılım
Sektör
Mobil, Müzik & eğlence
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (Android)
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Anime Music Google Play Store'da yer alan ve anime severlerin anime serilerine göre kategorilere ayrılmış müzikleri dinleyebildikleri bir platformdur. Anime Music rakiplerinden farklı olarak, offline ve reklamsız müzik dinlemeyi ve geniş içeriği gelişmiş bir arayüzde kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.

Takım

Yunus Oruç

Merhaba, Boğaziçi üni'de uluslararası ticaret 2. sınıfım. Aynı zamanda işletme ve ekonomi kulübü girişimcilik alt kurulu koordinatörüyüm. 4 yıldır android uygulamalar ve digital marketingle ilgileniyorum. Play Store'da yaklaşık 12-13 tane uygulamam var.

İş modeli

Hedef kitle

Anime serilerini takip eden ve akıllı telefon kullanan genç kitle

Pazarlama stratejisi

Sosyal medya ve online reklamlar

Gelir modeli

Şuanda ücretsiz bir servis sağlıyoruz fakat reklamlar üzerinden gelir elde ediyoruz. Yatırım sonrasında yayın haklarıyla ilgili ilerleme kaydettiğimizde ücretli üyelik seçeneğiyle devam edeceğiz. Yani gelir modelimiz premium üyelik ve reklamlar.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 627.000.000

Rekabet

Bizimle aynı hizmeti sunan şirketler bulunmakta. Yaptığımız araştırmalar sonucunda kullanıcıların internetsiz ve reklamsız anime müzik dinleme, daha çok sayıda müziğe erişememe ve arayüz hatalarından en çok yakındığını gördük. Avantajlarımız reklamlarımızın kullanıcı deneyimini olumsuz etkilememesi ve arka planda müzik dinleyebilmek. Dezavatajlarımız ise ara yüzümüz ve servis hızından dolayı aktif kullanıcı sayımızın düşük olması. Hedefimiz yukarıdaki sorunları çözen bir şirket kurmak.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 846.000 Toplam indirme sayısı
  • 1.300 Günlük indirme ortalaması
  • 950.000 Aylık reklam görüntüleme
  • 22.000 Aktif kullanıcı sayısı

Girişimin mevcut durumu

Toplam indirme sayımız 846.000 ve girişim 2 senede bu aşamaya geldi. Aktif kullanıcı sayısı bakımından potansiyelin altındayız sebepleri servis hızı ve arayüz. 3 ay öncesinde anime müzikleri detaylı kategorize ederek, kullanıcı deneyimini arttırmanın yanı sıra sayfa görüntülenmesini de arttırdık.Ayrıca yaklaşık 6 aydan beri push notification yaparak aktif kullanıcı sayımızı ve uygulamaya geri dönüşleri daha da arttırdığımızı söyleyebilirim. Reklam görüntülemelerinde 5 ay öncesine göre %40 oranında bir artış sağladık. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yeni bir versiyon üzerinde çalışıyoruz. Şuan dağıtım kanalımız Google Play Store.Ayrıca bu zamana kadar herhangi bir pazarlama çalışması yapmadık ve kısa sürede ürün kullanıcısına organik olarak ulaştı.Sistem müzikleri webten çekiyor.Mağazada kendi alanımızda 2. sıradayız.Hedefimiz özette belirttiğim sorunlara çözüm getiren bir şirket olmak.Yatırım sonrası müzik dağıtımıyla ilgili anlaşmaları yaparak ücretli üyelik seçeneği ekleyeceğiz.

Yorum ekle

Ekip genişleme aşamasında 2 arkadaşla görüşme halindeyim. Yatırım aramaktadaki hedefim anime müziklerin dağıtım haklarıyla ilgili anlaşma yaparak premium ve normal üyelik ile daha fazla platformda yer almak. Ayrıca yukarıda bahsettiğim sorunlara çözüm olarak kullanıcıların keyifle anime müzik dinlediği platform oluşturmak.

Yayınlanma tarihi: 08 Ocak 2018