Anime Music

Anime severlere müzik servisi sunan bir platform
Girişimin adı
Anime Music
Kuruluş tarihi
Ekim 2015
Şirketleşme
Hayır
Takımın üye sayısı
1
Girişimin aşaması
Ödeyen müşteriler
Kategori
Yazılım
Sektör
Mobil, Müzik & eğlence
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (Android)
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Anime Music Google Play Store'da yer alan ve anime severlerin anime serilerine göre kategorilere ayrılmış müzikleri dinleyebildikleri bir platformdur. Anime Music (isim değişecek), etkileyici arayüzde reklamsız ve offline seçenekler sunarak anime dizi ve filmlerin yayınlamdığı streaming platformu olmayı hedeflemektedir.

Takım

Yunus Oruç

Merhaba, Boğaziçi üni'de uluslararası ticaret 2. sınıfım. Aynı zamanda işletme ve ekonomi kulübü girişimcilik alt kurulu koordinatörüyüm. Yaklaşık 5 yıldır mobil uygulamalar ve digital marketingle ilgileniyorum.

İş modeli

Hedef kitle

Anime serilerini takip eden ve akıllı telefon kullanan genç kitle

Pazarlama stratejisi

Sosyal medya ve online reklamlar

Gelir modeli

Şuanda ücretsiz bir servis sağlıyoruz fakat reklamlar üzerinden gelir elde ediyoruz. Yatırım sonrasında yayın haklarıyla ilgili ilerleme kaydettiğimizde ücretli üyelik seçeneğiyle devam edeceğiz. Yani gelir modelimiz premium üyelik ve reklamlar.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 820.000.000

Rekabet

Bizimle aynı hizmeti sunan şirketler bulunmakta. Yaptığımız araştırmalar sonucunda kullanıcıların internetsiz ve reklamsız anime müzik dinleme, daha çok sayıda müziğe erişememe ve arayüz hatalarından en çok yakındığını gördük. Avantajlarımız reklamlarımızın kullanıcı deneyimini olumsuz etkilememesi ve arka planda müzik dinleyebilmek. Dezavatajlarımız ise ara yüzümüz ve servis hızından dolayı aktif kullanıcı sayımızın düşük olması. Hedefimiz yukarıdaki sorunları çözen bir şirket kurmak.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 1.000 Günlük indirme ortalaması
  • 100.000 Aylık mağaza girişi görüntülemesi
  • 881.000 Toplam indirme sayısı
  • 2.200 Günlük Aktif kullanıcı sayısı

Girişimin mevcut durumu

Toplam indirme sayımız 881.000 ve girişim 2 senede bu aşamaya geldi. Aktif kullanıcı sayısı bakımından potansiyelin altındayız sebepleri servis hızı ve arayüz. 3 ay öncesinde anime müzikleri detaylı kategorize ederek, kullanıcı deneyimini arttırmanın yanı sıra sayfa görüntülenmesini de arttırdık.Ayrıca yaklaşık 6 aydan beri push notification yaparak aktif kullanıcı sayımızı ve uygulamaya geri dönüşleri daha da arttırdığımızı söyleyebilirim. Reklam görüntülemelerinde 5 ay öncesine göre %40 oranında bir artış sağladık. Ayrıca bu zamana kadar herhangi bir pazarlama çalışması yapmadık ve kısa sürede ürün kullanıcısına organik olarak ulaştı. Mağazada kendi alanımızda 2. sıradayız. Hedefimiz özette belirttiğim sorunlara çözüm getiren bir şirket olmak. Yatırım sonrası tam anlamıyla online streaming platformu olmak istiyoruz.

Yorum ekle

Anime dizi ve filmlerin streaming platformu olma konusunda belli bir noktaya gelindiğinde. Animasyon alanında yapımcılığa da başlangıç olarak bir ürün çıkarmayı planlamaktayız. Bunu başta kendi platformlarımız üzerinden yayınlayacağız.

Yayınlanma tarihi: 19 Şubat 2018