Evdeki Yardımcım

Online gündelik ev temizliği hizmet platformu
Girişimin adı
Evdeki Yardımcım
Kuruluş tarihi
Ocak 2016
Şirketleşme
Evet
Takımın üye sayısı
4
Girişimin aşaması
Ödeyen müşteriler
Kategori
Yazılım
Sektör
E-ticaret & online pazaryeri
Ürünün kullanım şekli
Sunucu yazılımı (ör: veritabanı)
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Online gündelik ev temizliği hizmeti platformu olarak; pratik (istediğiniz yerden kredi kartı ile kolay ve çabuk sipariş verebilirsiniz), ihtiyaç bazlı (neye ne zaman ihtiyacınız varsa o zaman ordayız), güvenilir (mülakatlardan, deneme temizliğinden geçmiş, referanslı, sabıka kayıtları alınmış ehil bir ekibimiz var), kaliteli (100% memnun garantisi veriyoruz) hizmet ile fark ve değer yaratıyoruz.

Takım

Idris Koru

Dış Ticaret, İşletme ve Shanghai N. Üniversitesi'nde Çince eğitimi aldım. 10 yıllık satış, pazarlama ve operasyon yönetimi tecrübem var. Evdeki Yardımcım'ı kurmadan önce Pfaff Industrial & Machinen AG (2014-2015) ve Pegasus Europa GmbH (2008-2014) şirketlerinde Ülke Müdürlüğü görevlerinde bulundum.

Güneş Özgür Koru

2003 ODTÜ İşletme mezunuyum, 2004de Almanya'da Volkswagen AG'de Bütçe Uzmanı olarak çalıştım. 2004-2006 arasında Koç Üniversitesi'nde MBA (burslu) yaptım. 2006'dan beri P&G Satış departmanında çalışıyorum. Zincir Mağazalar, Distribütör, Ticari Pazarlama ve Türkiye Kanal Müdürü görevlerinde bulundum.

Çağlar Uzunca

Süreyya Senem Özgür Uzunca

ODTÜ Kimya Mühendisliği'nde 2011'de 4. sınıf birincisi olarak mezun oldum. 5 senedir, Otomotiv Yan Sanayii'nde proje yönetiyorum. Birçok ana sanayinin uluslararası projelerini Proje Şefi olarak yönetmekteyim.

İş modeli

Hedef kitle

İlk hedefimiz; İstanbul'daki 1 ve 1+ tüketiciler

Pazarlama stratejisi

Google Adwords ve Facebook üzerinden dijital pazarlama ile ilerliyoruz

Gelir modeli

Pazar yerinde sunulan temizlik hizmetlerinden komisyon almak üzere çalışan bir gelir modeli var. 20% ortalama komisyon oranı ile çalışıyoruz.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 500.000.000

Rakipler

Rekabet

İlk ve en büyük rakibimiz; geleneksel temizlikçiler ve halen toplam işin %95'ini yapmaktalar. Online rakiplerimiz ise; Armut, Mutlubirev, Temizlikyolda. Armut, online ev temizliği pazar yeri modelinde lider, ama iş modeli birçok hizmet için pazar yeri olma, temizlik odaklı değiller Mutlubirev: 2014'de kurulmuş, ev ve ofis temizliği veriyor, fiyat olarak İstanbul ortalamalarının üzerinde. Temizlikyolda: 2016 sonunda bu işe girdi, işinin büyük kısmı temizlik firmaları ile tüketicileri buluşturmak.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 50 Aylık Temizlik Sayısı
  • 74 Müşteri Sadakat Oranı (%)
  • 97 Müşteri Memnuniyet Oranı (%)

Girişimin mevcut durumu

Platformumuz 1.5 yıldır aktif. Bein Digiturk, Turkcell, P&G, Reckitt Benckiser, GSK gibi kurumsal firmalara özel teklifler vererek, ayrıca real estate firmaları ile projeler geliştirerek pazara ilk giriş sırasında farkındalık yaratıp, müşterileri sistemimize ekleyerek ilerliyoruz. KPI'larımız:
Aylık temizlik sayısı: 50/ay, Müşteri memnuniyet oranı : 97%, Müşteri Sadakat oranı: 74%.

Diğer bilgiler

Kosgeb Yeni Girişimci Desteği (hibe)
Etohum 2017 Girişimi

Yayınlanma tarihi: 06 Nisan 2017