Kimyasalpazarı.com

#İnternetinKimyasalBağı
Girişimin adı
Kimyasalpazarı.com
Web adresi
Kuruluş tarihi
Kasım 2016
Şirketleşme
Evet
Takımın üye sayısı
3
Girişimin aşaması
Kullanıcılar
Kategori
Kurumsal yazılım, Yazılım
Sektör
E-ticaret & online pazaryeri
Ürünün kullanım şekli
Masaüstü, Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android)
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Kimyasalpazarı.com kimyasal hammadde ve ürün alıcıları ile satıcılarını buluşturan online bir B2B pazar yeridir.

Takım

Ahmet Selki

Ben Ahmet Selki; 1982 yılında İstanbul'da doğdum. Öğrenim hayatım süresi ve sonrasında hem hobim hem de işim olan müzik, görsel tasarım ve yazılım sayesinde kimya sektöründe çalıştığım süre içerisinde tasarladığım Kimyasalpazarı.com projesine ve Apollo Yazılım'a hayat verebildim.

Can Sarıgöl

Yaklaşık on yıldır yazılım geliştirme ile uğraşan, sürekli kendini geliştirmeye çalışan ve yeni teknolojileri takip edip uygulamaya çalışan biriyimdir. Apollo Yazılım'da Full Stack developer olarak görev almaktayım.

Barış Parıltı

Yazılım mimarisi ve geliştirmesinde 20 yılı aşkın tecrübem bulunmaktadır. Kurucusu olduğum Derin Bilgi Sistemleri'nin ürünü olan DerinSİS 'in Türkiye ilk 500'de 2 kullanıcısı firması bulunmaktadır.

İş modeli

Hedef kitle

Kimyasal hammadde ve ürün satan ve alan firmalar

Pazarlama stratejisi

İnternet reklamları, Sektör basını reklamları, bire bir ziyaretler

Gelir modeli

Kimyasalpazarı.com satıcı firmalardan aylık üyelik aidatı alır. Sistemimiz, satın alma yapan firmalar için ömür boyu ücretsizdir.

Kimyasalpazarı.com çok yakın bir gelecekte aktif olacak ödeme tahsilatı sistemi ile de oluşacak ticaret üzerinden komisyon geliri elde edecektirç

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 60.000.000.000

Rakipler

Rekabet

Kimyasalpazarı.com, konum ve sektörü ile Türkiye'de rakipsiz durumdadır.

Dünya internet pazarında ise, en büyük rakip olarak alibaba.com olarak yer almakta, ardından da molbase.com yer almaktadır.

Alibaba.com ile temel ayrıştığımız nokta ise sektörel uzmanlaşmadır.

Girişimin mevcut durumu

Kimyasalpazarı.com, kuruluşunu takip eden kısa bir süre içerisinde, sektörün belli başlı firmaları ile istem içerisinde tedarikçi olarak yer almaları noktasında anlaşmıştır.

Türkiye'nin en büyük Kimyasal üreticisi Akkim, ve en büyük tedarikçilerinden biri Arkem bu firmaların başında gelmektedir.

Bu firmaların haricinde, orta ve küçük ölçekli bir çok alıcı ve satıcıyı sistem üzerinden buluşturarak, bilgi ve teklif almalarını sağlamış, ve Türkiye ve Dünya'nın en büyük sektörlerinden biri olan Kimya için dijitalleştirme noktasında pazar ihtiyacını ve doğrulamasını gerçekleştirmiş bulunmaktadır.

Kimyasalpazarı.com satıcı firma vadeleri ve çekler ile fonlanan kimyasal piyasası için, devrim niteliğinde bir uygulama üzerinde çalışmaya başlamış, anında mikro kredilendirmeler ve anında faktoring ile pazarın nakitleşmesi yönünde Sophietech firması ile anlaşmıştır. Yakın bir gelecekte bu özellik lansmanı gerçekleşecektir.

Diğer bilgiler

* Kimyasalpazarı.com Ar-Ge sürecini Teknopark İstanbul'da tamamlamıştır.

* İleri kuluçka ve hızlandırıcı olarak İTÜ Teknopark bünyesine kabul edilmiştir, ve İTÜ MAGNET'de yer almaktadır.

* Sistemimizde nakit akışı ve kredilendirme sistemlerinin beraber geliştirilmesi adına SophieTech firması ile gizlilik sözleşmesi imzalanmış ve çalışmalara başlanmıştır.

Yayınlanma tarihi: 06 Nisan 2018