OfisimNerede.com

Tek form ile hızlıca ofis ihtiyacını karşılıyoruz
Girişimin adı
OfisimNerede.com
Kuruluş tarihi
Ocak 2018
Şirketleşme
Hayır
Takımın üye sayısı
3
Girişimin aşaması
Kullanıcılar
Kategori
Yazılım
Sektör
E-ticaret & online pazaryeri
Ürünün kullanım şekli
Masaüstü, Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android)
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Sanal veya Hazır Ofis ihtiyacı olan firmalar ile bu ihtiyacı karşılayabilecek firmaları bir araya getirmek amacıyla kurulmuş bir platformdur. Onlarca Sanal/Hazır Ofis arasında kaybolmadan, tek bir form doldurarak ya da telefon ile arayarak ihtiyacı tüm detayları ile alırız. Alınan talepleri anlaşmalı Sanal/Hazır Ofis firmalarının ekranlarında gösteririz ve firmalar talepleri satın alırlar.

Takım

Mehmet Kocaer

10 yılı aşkın süredir yazılım alanında faaliyet göstermekteyim. Uzmanlık alanlarım; Asp.Net Web Development, SQL Server Database Management, Google Reklamcılığı. Bununla birlikte mobil uygulama geliştirme alanında başlangıç seviyesindeyim.

Doruk Can Akça

Sinema-televizyon bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar sektörün içerisinde faaliyet gösterdim. Şuan kurucusu olduğum Daktilofilm bünyesinde internet reklamcılığı,video prodüksiyon ve web-mobil yazılım üzerine faaliyet gösterirken, OfisimNerede.com için geliştirmelerde bulunmaktayım.

Serdar Terzi

Yazılım ve grafik tasarımı alanlarında çalışmalar sürdürmekteyim. PHP, Javascript, CSS, MySql uzmanlık alanlarımdır. Ayrıca video kurgu - montaj alanlarında faaliyet göstermekteyim.

İş modeli

Hedef kitle

Hem ihtiyaç sahibi firmalar hem de ihtiyacı karşılayacak firmalar

Pazarlama stratejisi

TV reklamları ile başlayıp, dijital reklamlar ile devam edilmesi

Gelir modeli

OfisimNerede.com, oluşan talep bilgilerinin satışı üzerinden gelir elde etmektedir. Aynı zamanda OfisimNerede.com web uygulaması üzerinde 2 farklı reklam modeli üzerinden gelir sağlamaktadır. Bunlardan ilki hizmet veren firmaların listedeki sıralamasından reklam geliri elde etme modelidir. Diğeri ise slider (akış) bölümüne viral reklamlar yerleştirerek gelir elde etmektir. Ana gelir kaynağı taleplerin hizmet veren firmalara satışıdır.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 48.000.000

Rakipler

Rekabet

Yukarıda belirtilen firmalar globalde bu işi yapan firmalardır. Ancak çalışma prensipleri itibariyle bizden farklı çalışmaktadır. Yerelde hazır ofis firmalarını bir arada bulunduran ve onlara talep sağlayan bir sistem bulunmamaktadır.

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 15 Talep Toplama

Girişimin mevcut durumu

OfisimNerede.com ile ilgili son kullanıcı arayüzünün tasarım ve kodlama çalışmaları tamamlandı. OfisimNerede.com Firma Talep Alım panelinin arayüz tasarımı ve kodlama çalışmaları tamamlandı. Talep toplanmaya başlandı. Küçük çaplı reklam çalışması yapıldı. Reklam sürecinde talepler gelmeye başladı. Yapılan reklam ile talep oranına bakıldığında, büyük kitle iletişim araçlarında yapılacak reklamların sonuca ulaşmak adına çok önemli adım olacağı belirlendi. Logo, tanıtım reklamı, görsel çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Hazır ofis firmaları ile tek tek görüşülerek konu hakkında bilgi verildi. Hazır ofis firmalarının bizimle çalışmaya yakın oldukları sözlü beyan ile yapıldı. Yazılı beyanlar için çalışmalar başlatıldı. Web uygulamasının organik arama motoru uyumluluk çalışmaları ve sosyal medya çalışmaları başlatıldı ve geliştirilmeye devam ediyor.

Yorum ekle

Lütfen projemizi değerlendirirken sadece bugünkü pazar büyüklüğünü değil, yakın gelecekte yükselen bir sektör olacağını göz ardı etmeyiniz. Sanal ve Hazır Ofis sektörü emlak sektörü içerisinde kendine yepyeni bir pazar oluşturacaktır.

Yayınlanma tarihi: 06 Şubat 2018