hepsisifir.com

Projeler alanında bir ihtiyaca güncel bir çözüm...
  • Sektör E-ticaret & online pazaryeri
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Ocak 2016
  • Aşama Kullanıcılar
Ülkemizde satılan her 100 evin 47'si "sıfır"lardan yani "ilk defa" satılan evlerden oluşuyor.
Hepsisifir.com hem emlak ofislerinin hem konut üreticilerinin üye olabilecekleri 4 farklı dilde yayın yapan API tabanlı yazılımı 13 ayda tamamlanıp hizmete sunulan ve güncel inşaat tekniklerine uygun ilan giriş yöntemleriyle çalışan ileri nesil bir gayrimenkul ilan portalıdır. Tasarımı benzersizdir.

Genel

Sektör
E-ticaret & online pazaryeri
Kategori
Kurumsal yazılım
Ürünün kullanım şekli
Masaüstü, API)

İş modeli

Hedef kitle
Ülke genelindeki 300 bin emlak ofisi ile 300.000 adet müteahhit.
Pazarlama stratejisi
Yenilikleri,farklılıklarımızı ve faydamızı hedef kitlemize tanıtmak.
Gelir modeli
1-Emlak ofisleri diğer portallarda da olduğu üzere siteye üye olmak için (450-9000 TL arası) üyelik bedeli ödemek durumundalar, bu konuda Pay-U ile çalışıyoruz,
2- Müteahhitler yıllık 10-15 bin TLüyelik öderler
3-Üyeler 7 ana kategorideki 190 alt kategoride ilan verdiklerinde bunlara doping satın alırlar, doping tanesi 50-150 TL'dir
4- Reklam Geliri: Sitede 12 tane ana reklam alanımız var, şu anda google reklamları dönüyor sitede, bu tarz alanlara müteahhitler ve 200 yan sektör reklam koyar.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
30.000.000 ₺
Rakipler
Rekabet
Aslında rakip olamazlar çünkü yukarıdaki portallara sadece müteahhitler üye oluyor, emlak ofisleri, bireysel gayrimenkul danışmanları vb. olamıyor, bu gibi proje portallarında sadece projeler var yani normal bir binadaki sıfır bir daireyi, işyerini, rezidansı, ofisi, plaza katını, dükkanı, işyerine kiralık bir villayı, bir mini plazayı yani aslında proje dışında hiçbir ilanı giremezsiniz, onlar sadece müteahhitlere hizmet edebiliyor diğer üye tipleri ellerindeki yüz binlerce ilanı giremiyorlar.
Girişimin mevcut durumu
Toplamda 5 yıllık bir ar-ge, planlama, analiz, yazılım ve son 36 aydır da tamamen kurulum ve test sürecini Nisan 2018'de tamamlayıp Türkçe dışında İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça dillerinde de hizmet veren www.hepsisifir.com'u yayına aldık. Bu esnada BTK tarafından tescilli "Yer Sağlayıcılık Lisansı"mızı ve TPE (Türk Patent Enstitüsü) den marka tescilimizi yaptık ve REOS emlaksistemi.com ile entegrasyona başladık. Eylül 25 gibi de google, facebook ve instagramda küçük ölçekli reklamlara da başlandı, ve site trafiğimiz son 15 günde % 978 arttırıldı, şimdi ise reklam tıklamaları için bir landing page yaptırıyoruz, kısa süre sonra o da uygulamaya girecek.
Ancak geldiğimiz noktada tüm kurulum sermayemiz olan 700.000 USD'yi kullandık, şu anda yatırım almaya ihtiyacımız var ve bu konuda bazı melek yatırımcı mecralarına müracaat ettik, dönüşleri bekliyoruz.
Hepsisifir.com var olan bir ihtiyaca ileri nesil yazılımı ve tasarımı ile çözüm getirmiş ve bunu en güncel şekilde yapmaktadır.

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
3.250.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Muharrem Güzelgün
Kurucu Ortak
% 80
Selçuk Murat Keleş
Kurucu
% 20
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
3.250.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 80,0

Takım

Selçuk Keleş  - Turkey
Takımın üye sayısı
7
Yorum
Yirmi sekiz yıllık emlakçılık ve 8 yıllık emlak eğitmeni ve franchise müdürlüğü tecrübesine bir de 4 yıllık bir hazırlık süreci geçirilerek kurulmuş olan hepsisifir.com 700.000 USD harcanarak bu aşamaya kadar getirilmiştir. Kuru bir iddia olmaktan çok çok uzak olarak söyleyebiliriz ki, gerçekten daha önce hiç yapılmamış olanı yaptığımızdan ve bunun şu anda çalıştığından emin olunabilinir. Ansızın aklımıza gelen bir fikir ile değil temelleri 1992 yılında sektöre girmem, 1999 depremi ile sadece sıfır portföylere çalışmaya yönelmem ve 2014 yılında da sadece sıfır taşınmazların portalı olacak olan ve dileyen herkesin üye olabileceği bir web sitesi kurmaya kadar giden harika bir yoldan geçerek geldik bu güne. Türkiye'de 300 bin emlakçı ve 300.00 civarı müteahhit var, her yıl ortalama 1,4 milyon konut satılıyor ve bunun son beş yıllık ortalama ile %47'si ilk defa satılan konutlardan oluşuyor, pazar çok çok büyük ve her kesimden üye olunabilecek bir site ülkede yok... Saygılarımla...
Son güncelleme: 08.07.2020