QuAS Robotic

Robotic Quality Assurance Systems
  • Sektör Üretim teknolojileri & malzemeleri, Ulaşım & otomotiv
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Şubat 2020
  • Aşama Prototip
Quas, seri üretimde üretilen tüm parçaların kontrolünü ve analizini gerçekleştirebilen yazılım ve mekanik sistem tasarımları yapar. Piyasada kullanılan yüksek teknolojileri daha ulaşılabilir hale getirmek için görece düşük maliyetli ve kullanımı basit ürünler geliştirir ve uygulayıcılığını üstlenir.

Genel

Sektör
Üretim teknolojileri & malzemeleri, Ulaşım & otomotiv
Kategori
Donanım, Yazılım
Ürünün kullanım şekli
Hardware-non-wearable tr)

İş modeli

Hedef kitle
Seri üretimde kalite kontrolünün kilit rol oynadığı üretici firmalar
Pazarlama stratejisi
Direkt satış, lisanslama ve hizmet ücreti.
Gelir modeli
QuAS, kalite hizmeti vermektedir. Geliştirdiği ürünleri, fabrika hatlarına uygular ve proje dönemi boyunca kalite takibi konusunda firmalara yardımcı olur. Bu da, ürün satışı, yazılım lisanslaması ve hizmet ücretleri gibi gelirlerin olacağı anlamına gelir. QuAS'ın fiyat politikası, üreticiye kazandırdığından pay almak üzeredir. Bu sebeple geliştirdiği sistemler için belirlenen fiyatlar, ekipman giderleri, işletmenin net kar payı ve üreticiye kazandıracağı öngörülen ücret üzerinden hesaplanır.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
59.200.000 ₺
Rakipler
Rakip Adı
Rakip Websitesi
Process Eye
Rekabet
Görüntü İşleme teknolojisi, uzun yıllardır kalite kontrol alanlarında kullanılmakta olup, ülkemizde de bu sistemin uygulayıcılığı üstlenen çeşitli firmalar bulunmaktadır. Ancak bu firmalar, ithal sistem ve ekipmanları kullanarak ürün oluşturmaktadırlar. Bu da gelirin büyük bir bölümünün yurt dışına gitmesine sebep olmaktadır. QuAS, ekipman maliyetini minimuma indirip, çeşitli metotlarla standart ekipmanları daha efektif kullanır ve ücretin aslan payını ekipmana değil hizmete verilmesini sağlar.
Girişimin mevcut durumu
Şuanda prototip aşamasında bir ürünümüz bulunmakta olup, testini yapmak üzere çeşitli firmalar ile görüşme halindeyiz. 1 ay içerisinde ilk test sonuçları ortaya çıkacaktır. Uzun vadede teknoloji sürekli geliştirileceğinden, ara ürünler sürekli olarak çıkarılarak satışlara başlanacaktır. Bu süreçte ihtiyacımız olan bütçeyi oluşturmak için, yurt dışındaki hazır sistemlerin uygulayıcılığını yapmak üzere çalışmalarımız bulunmaktadır.

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
100.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Oğulcan Şişman
Kurucu Ortak
% 34
Abdullah Erzin
Kurucu Ortak
% 33
Ömer Demir
Kurucu Ortak
% 33
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
100.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 5,0

Takım

Oğulcan Şişman  - Turkey
Abdullah Erzin  - Turkey
Ömer Demir  - Turkey
Takımın üye sayısı
3
Yorum
Son güncelleme: 23.08.2020