burs.co

Burs arayan öğrenci ile sponsorların buluşma yeri
Girişimin adı
burs.co
Web adresi
Kuruluş tarihi
Ekim 2017
Şirketleşme
Evet
Takımın üye sayısı
4
Girişimin aşaması
Kullanıcılar
Kategori
Yazılım
Sektör
Eğitim
Ürünün kullanım şekli
Masaüstü
Şehir
Istanbul, Turkey

Girişimin özet bilgisi

Burs arayan öğrenciler ve burs vermek isteyen kurum ya da bireyler site sayesinde birbirlerini bulabiliyorlar. Öğrenciler Genel Başarı, Özel Yetenek ya da Sporcu burslarından birini seçebiliyorlar. Sponsorlar da başarı, devam durumu, ailevi durum gibi bazı kriterleri seçerek, bu kriterlere en uygun öğrencilere burs verebiliyorlar

Takım

Tarkan Gecgel

İktisat mezunuyum. 3 kimliğim var. 1) 20 yıldır değişik kurumlarda İnsan Kaynakları yöneticiliği yaptım. Şu anda WellnessTurkey kurucusuyum 2) Sosyal Girişim konularında çalışmalarım var. 3) Atletizmde 200m Türkiye 2.siyim. 4) STK'larda çocuklara yönelik çalışmalara katılıyorum.

İş modeli

Hedef kitle

MEB resmi okullarındaki 15 milyon öğrenci ve ana sponsor olacak kuruml

Pazarlama stratejisi

MEB işbirliği ile öğrenciler ve potansiyel sponsorlara direkt erişim

Gelir modeli

Sistemden yararlanacak öğrencilerden yıllık 15$ aidat alınmasını planlıyoruz. 100bin öğrenciye ulaşılması halinde yıllık gelir 1,5milyon $ olacaktır. Asgari potansiyelin 1,8 milyon öğrenci olduğunu ve tanıtımın MEB aracılığı ile yapılacağını düşündüğümüzde bu rakama rahatlıkla ulaşılabilir.Ayrıca ana sponsor olabilecek kurumları da internet sitemiz aracılığı ile ön plana çıkararak, bu kurumlardan sponsorluk bedeli alınması planlanmaktadır.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü

$ 27.000.000

Rakipler

Rekabet

E-bursum ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerine hizmet veren ve daha çok vakıflarla çalışan bir yapıya sahip

Temel Performans Göstergeleri (KPI)

  • 125 Kullanıcı Öğrenci sayısı
  • 25 Kayıtlı Sponsor Üye Sayısı
  • 0 Verilen burs miktarı /ay

Girişimin mevcut durumu

Siteyi 1 ay önce kurduk. Yazılım alt yapısı sağlandı. Site kullanıma açıldı. MEB ile görüşmelere başlandı. Bu aşamada siteye üye kaydı alıyoruz. Henüz aidat sistemine geçmedik. Yazılımı geliştirmeye devam ediyoruz.

Diğer bilgiler

Ülkemizin gelişmesi için Sosyal Girişimlerin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Her yıl sadece 350 bin lise seviyesinde öğrencinin maddi nedenlerden dolayı okulunu yarıda bıraktığını düşünürsek bu konun ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.
Ayrıca burs pazarının henüz yeterince değerlendirilmediğini göz önünde bulundurduğumuzda bu modelin ticari açıdan önünün çok açık olduğunu söyleyebiliriz

Yayınlanma tarihi: 08 Ocak 2018