Davitap Mühendislik

Plazma Teknolojileri ile Moleküler Süreçler
  • Sektör Sağlık teknolojileri & ilaç, Enerji, Bioteknoloji, Savunma Sanayi
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Ocak 2020
  • Aşama Prototip
Davitap; Soğuk Plazma Teknolojilerinin savunma ve medikal alanda kullanımına yönelik Ar-Ge süreçlerin geliştirilmesi ve prototipleme faaliyetleri üzerine kurulmuştur. Uzay teknolojisi olarak nitelendirilen Plazma Teknolojilerinin toplumsal düzeyde kullanımı üzerine çalışmaktayız. Bu alanda ulusal ve uluslararası birçok kuruluş ve uzman ile görüşmekte, ileriye dönük çalışmalarımıza yön vermekteyiz.

Genel

Sektör
Sağlık teknolojileri & ilaç, Enerji, Bioteknoloji, Savunma Sanayi
Kategori
Donanım, Tüketici ürünleri
Ürünün kullanım şekli
Hardware-non-wearable tr)

İş modeli

Hedef kitle
PlaTap Serisi: Bireysel kullanıcılar. Endoskopik Soğuk Plazma: Doktor
Pazarlama stratejisi
Güçlü kurumsal kimlik ve PR, uluslararası lisans ve distribütörlük.
Gelir modeli
Şu anda gelir modeli olarak sadece ulusal proje hibeleri ve aile-arkadaş mali destekleri ile finansal tablomuzu sürdürmekteyiz. Yakın zamanda onaylanan Turkcell Arıkovanı Kitlesel Fonlama ile bir süre daha mali tablomuz normal seyirde devam edebilecektir. Fakat özellikle üretim ve yayılım aşamasında, yatırım alınarak, lisanslama ve distribütörlük gibi olgular ile ürün satışı gerçekleşerek gelir elde edilecektir.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
605.000.000 ₺
Rakipler
Rekabet
Ulusal anlamda, özellikle Soğuk Plazma medikal uygulamaları alanında rakip kuruluş bulunmamaktadır. Uluslararası düzeyde ise; özellikle Almanya menşeili ilgili firmalar bu teknoloji için geliştirme ve satış politikası içeren faaliyetler ile ön planda bulunmaktadır. Öne çıkarak çalışmalarımız ise; PlaTap Serisi ve Endoskopik Soğuk Plazmadır. Sağladığımız girişimler ile; özellikle yaratılacak marka değeri, tasarım ve işlevsellik olarak ön plana çıkan ürün grubu pazar da hakimiyet sağlayacaktır.
Girişimin mevcut durumu
Davitap; PlaTap Serisi ve ‘’Üst Solunum Yolları Enfeksiyonlarının Soğuk Plazma İndirekt Prosesi ve Endoskopik Metot ile Tedavi Edilmesi’’ üzerine 2 farklı müşteri grubuna hitap eden ürün grubu geliştirmiştir.
Şu an için en stratejik pozisyondaki geliştirme çalışmamız, günümüzde herhangi bir tedavi yöntemi olmayan üst solunum yolları enfeksiyonlarının iyileştirilmesine yönelik geliştirdiğimiz medikal cihazdır. Klas-3 tıbbi bir cihaz olarak tanımlanmaktadır. Bu sebeple öncelikle klinik aşamalar üzerine yoğunlaşmaktayız. Ankara Üniversitesi/Biyoteknoloji Enstitüsü ile insan hücre yapısı ve mikroorganizma üzerine kültür deneyleri başlamıştır. İlerleyen süreçlerde gerçekleşmesi gereken faz aşamaları için teklifler gelmektedir.
Ayrıca, Redoks Patent Danışmanlık ve BilgeWeb firmasının sunduğu kurumsal kimlik-PR danışmanlığı ile çalışmalarına devam etmektedir.

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
450.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Mehmet Akyüz
Kurucu
% 100
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
450.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 20,0

Takım

Mehmet Akyüz  - Turkey
Takımın üye sayısı
3
Yorum
Günümüz koşullarının gereği hızlı ticarileşebilecek ürünlere yoğunlaşsak bile; plazma teknolojilerinin kullanım alanları çok geniştir. Savunma sanayi, endüstriyel uygulamalar ve uzay sanayi için spesifik çalışmalar ortaya koyulmaktadır. Tecrübemiz ile ekip olarak geliştirilmemiz sonrası stratejik olarak belirlenebilecek farklı sektörel uygulamalar üzerine de geliştirme çalışmalarımız olacaktır. Örnek vermek gerekirse; Sıcak plazma uygulamaları ile gazlaştırma veya moleküler süreçler, Plazma iyonize kaplama, savunma sanayi alanında hava taşıtlarına aktüatör uygulamaları ve yüzey sürtünme etkisini azaltarak yeni nesil PAL, roket ve mühimmat geliştirme çalışmaları mümkündür. Henüz ticari fonksiyon olarak çok bakir olan bu teknoloji için, özellikle devletler nezdinde kuruluşlar oluşturularak stratejik geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.
Son güncelleme: 26.11.2020