Sochefs

NFC ile çalışan sosyal ağ ve işletme uygulaması...
  • Sektör Sosyal medya, Gastronomi, Tarım, Seyahat, Konaklama Hizmetleri, İşletmeler
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Ocak 2018
  • Aşama Prototip
Sochefs; NFC sistemi ile çalışan sosyal ağ ve işletme uygulamasıdır. Burada toplumun gastronomi, seyahat, konaklama gibi aktif şekilde yaptığı sosyal olayları görüş ve bilgilerini paylaşarak hem fikir olacaklar hem de maceracı yenilikçi yanlarını keşfetmiş olacaklar. İşletmeler ise NFC ile QR KOD İLE topladıkları bilgileri ve sochefs ile birlikte işletmelerini üst seviyeye getirmiş olacaklar.

Genel

Sektör
Sosyal medya, Gastronomi, Tarım, Seyahat, Konaklama Hizmetleri, İşletmeler
Kategori
Yazılım
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android), Masaüstü)

İş modeli

Hedef kitle
Sosyal kullanıcılar, Gastronomi,Seyahat,Konaklama, İşletme
Pazarlama stratejisi
Gastronomiyle ilgili ünlü şefler, eleştirmenler reklam ve tanıtımı .
Gelir modeli
Kullanıcıların sayfalarına, reklama vermek isteyen Restoranlar Cafe ler, Oteller, Seyahat tanıtımı ,chef ler ve yeme içme üzerine çalışan işletmeler (Ülker çikolata gibi) reklam ve tanıtımını yapmış olacağız
İşletmelerden ise; yine bu konular üzerine çalışan işletmelere gold ve premium üyelik sisteminden gelir modelimiz olacak...

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
20.000.000 ₺
Rakipler
Rakip Adı
Rakip Websitesi
Kısık ateş
Rekabet
Kısık ateş, Lezzet.com, Yemek.com, swarmapp, tripadvisör gibi ağlar tarifler, fotoğraflar ,analiz ve otel tanıtımı check-in gibi paylaşım uygulamasıdır. Diğer uygulamalardan farkımız ise Gastronomi, Seyahat, Konaklama ve işletme üzerine NFS sistemi ile çalışan sosyal ağ ve işletme uygulamasıdır Burada kullanıcılar Sochef's kullanırken yapay zeka ile yapılan analiz sonuçlarını işletme ve kullanıcılara aktarıyor. instagram hariç diğer uygulamalar sochefs içinde olacak kardeş uygulamadır.
Girişimin mevcut durumu
Uygulama üzerinde bir çok yeni özellik ve kulana bilirlik özelliğini ar_ge çalışmalarında geliştiriyoruz. sochefs olarak marka tescil yapıldı sochefs.com olarak hosting alındı..

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
80.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Yakup Yağcıoğlu
Kurucu
% 100
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
80.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 15,0

Takım

Yakup Yağcıoğlu  - Turkey
Takımın üye sayısı
0
Yorum
Günümüzde televizyon ve sosyal medya gibi kuruluşların sürekli olarak Gastronomi, Seyahat ve Konaklama gibi yayınların yapılması toplumun farkındalığının artması ile yeni lezzetler, kaliteli hizmet, farklı kültürleri görmek ve tanımak istiyorlar.işletmelerinde bunu fark etmeleri ile Konaklama alanları , Restoranlar , Cafeler ve seyehat ajantaları gibi yeni işletmelerin açılması.Ünlü cheflerin Sürekli ön planda olması ,gençlerin bu yöne doğru okul ve meslek seçmeleri en büyük fırsat. Artı benim 18 yıldan beri bu meslekte olmam turizm sektöründe artı ve eksi yanlarını görmem beni Gastronomi ,Seyahat ve Konaklamanın başlı başına bir sosyal ağ ve işletme uygulamasını olması gerektiğini gördüm.Bu sektörlerin çoğalması ön planda olması misafirler, öğrenciler ve çalışanlar acısından oldukça hileler ve memnuniyetsizliğin ön planda olması, sochef`s meydana getirmiştir. socfefs önceliği topluma farkındalığını artırarak sağlıklı güvenirlik,kaliteli bir hizmet sunmaktır.
Son güncelleme: 12.04.2021