Executive

Talyum Sistem

www.siyadsistem.com
İlerleme kayıtları
36
Girişiminizin aşaması
Ödeyen müşteriler
Ne zaman başladınız
Eylül 2011
Şehir
Izmir, Turkey
1 cümlelik açıklamanız
Düşük Maliyetli Temiz ve Kirli Su Analiz Sistemi
Girişim özeti (Elevator pitch)
Sistem 2 kısımdan oluşuyor. Veri aktarıcı modem ve sensor bağlanabilen datalogger. Modem 2013 yılından beri OSB ve DSI de kullanılmaktadır. Data logger'ın prototipi tamamlanmak üzere olup DSI tarafından testlerine başlanacaktır. Ürünün başına maliyeti çok düşük ve enerjisi güneşten avantajdır.
Şirketleştiniz mi
Evet
Kategori
Donanım, Kurumsal yazılım, Yazılım
Sektör
Endüstriyel internet & IoT
Müşteriler ürününüzü nasıl kullanıyor?
Hardware-non-wearable tr
Ürün Demosu Video Adresi
Video Şifresi
Resim galerisi
Neden başvurmak istiyorsunuz?
Sadece bu yıl su kalitesi için DSI, Arıtma tesisleri ve Kurumular 100 Milyon TL lik yabancı ürün olarak temin etmişlerdir. Pazarda güneş enerjili yerlisi yoktur yabancılar ise çok pahalıdır. Proje için finansman ve/veya ortak aramaktayız.
Oluşturma tarihi
6 Haziran 2020 Cumartesi 11:46 (Dinc Denizel)

İş Modeli

Çözdüğünüz problemi tanımlayınız
Önceden standart güneş şarj devreleri ile bulutlu , karlı ve gölgeli yerlede şarj problemi yaşanıyordu. Şu anda bu problem çözüldü. Kıralda çekme problemi yaşanıyordu buda çözüldü. Ayrıca uzmanlık alanımız olan protokol adaptasyonu ile marka bağımsız olarak modemi kullanabiliyorlar böylece yanlarında birçok marka modem taşımıyorlar. Ayrıca datalooger içinde sarj problemi çözüldü ve yüksek voltaj isteyen snsörler için enerji problemi çözüldü.
Müşterileriniz problemlerini şu anda nasıl çözüyorlar?
Şu anda marka bağımsız çözüm yok . Markların modemlerini kullanıyorlar. Onlarda da entegre şarj sistemi yok. Karadeniz ve Doğu Anadolu gibi bögelerde sorun şarj problemi yaşıyorlar. Datalogger sistemleri tek sensör için tasarlanmış ve çeşitli sensörleri kullanamıyor. Ayrıca marka bağımsız enterasyonlar ile ucuz çözümlere kapalılar.
Hedef müşteriler - Müşterileriniz kimler, tanımlayınız
Kamu kuruluşlar,OSBler,Tarım,Çevre, Suyla ilişkili tüm sektörler.
Pazarlama stratejiniz nedir?
ürünler şu anda saha çalışmakta olup birçok kurumsal müşterimiz mevcut
Gelir modeliniz veya planladığınız gelir modeli nedir?
Ürünler rakiplere göre ucuzdur.Ancak kalite aynıdır. Yabancı firmaları teslim süreleri 4-6 haftadır. biz sipariş sonrası 4-6 gün teslim süresi ve yabancılar göre düşük yedek parça ve hızlı servis imkanı ile piyasada daha büyük bir pay almaya başladık 2020 yılını kkrize rağmen karla kapadık. Yeni sensörlerimiz ile 2021 yılında da büyümeyi sürdürmeyidüşünmekteyiz.Ürün donanım karları sektör yüksektir.Ayrıca yazılım için şu anda yıllık abonelik ile hzimet verilmekktedir.

Pazar bilgisi

Hedef pazarınız nedir?
Hedef pazarımız öncelikle kurumsal enerji, çevre, DSI ve meteroloji genel müdürlüğüdür. Ancak cihaz data toplama sistemi olduğu için her sektöre hiap etmektedir. Yurtdışında Gürcistan ve Arnavutlukta hedef pazarlarımız içindedir.
Pazar büyüklüğü nedir?
$ 100.000.000
Pazarı doğrulamak için neler yaptınız?
2011 yılından beri çevre ve enerji firmalarına hizmet vermekteyiz ve talep müşteri odaklı gelemektedir. DSI ile 2014 ten beri saha mühendisleri ile görüşmekte olup onlaırn talep ve fiyat aralıkları doğrultusunda ürün tasarlanmıştır. Ürünün en büyük avantajı bulutlu havadada şarj sağlamasıdır. Bu konuda patent düşünülmektedir. Data loggerda ise pilden 12-24V elde etmesi ve harici kaynak gerektirmeden endüstriyel sensörleri çalıştırabilmesidir. Rakip ürünler çin dahil minimum 1000$ dan başlıyor.
Rakiplerleriniz var mı? Lütfen şirket adlarını giriniz
Rakip adı
Rakip Websitesi
Teledyne
Rekabet: Rakiplerinizi belirtin ve açıklayın
Rakipleriimiz uluslararası firmalar olduğu için ürünlerini Türkiye şartlaı için modifiyet etmekte zorlanıyorlar. Ayıca fiyatlarımız çok daha düşük ve biz müşterilerimize önce deneme sonra karar ver gibi bir yaklaşım sergileyerek ürünlerimizin kalitesini göstermekteyiz.
Rakipleriniz kimlerdir, nasıl fark yaratıyorsunuz?
Biz yerel ihtiyaçlar göre ucuz ve terzi usulü çözümler üretiyoruz. Bizim ürünlerimizi eldivene benzetirsek ele tam oturuyor.
Temel Performans Göstergeleriniz? (KPI)
Başlık
Değer
Ürünleri Etrem hava koşullarında çalışması
30
Güneş enerjisi ile kesintisiz çalışması
30
Diğer firma ürünlerine entegrasyonu
15
Ürünlerin sertifikasyonu
15
Son 6 ayda ne ilerleme kaydettiniz?
DSI Aralık 2017 de 56.000TL Agustos 2018 de 22.000 TL lik satış yapıldı. Bu sadece sistemin modem tarafı için yapılan satıştır. Logger tarafının yazılımı tamamlanma aşamasında olup Enerji şirketlerinden ve çevre firmalarında ön talep mevcuttur. Bu arada sistemin güneş enerjisi şarjı olmayan modeli 2013 yılında Kemalpaşa OSB ye 80.000$ 740 adet satılmış olup halen kullanılmaktadır. Her yıl servis faturası kesilmektedir. Akfen,Borusan,Zorlu ve Gama Enerji 2013-2018 arasında alım yapmıştır.
Şu anda kaç kullanıcınız/müşteriniz var?
30 civarı kurumsal firma
Aylık büyüme oranınız nedir?
Şu anda bütçe ve ar-ge eleman açımıza rağmen 2018 yılını 113000 TL karla kapadık. Bu yıl şu ana kadar 60.000 TL civarı karımız mevcuttur. Yıl sonunda 500.000 TL ciro ve 200.000 TL kar hedeflenmektedir.
Girişiminizi ne aşamaya getirdiniz?
Şu ana kadar 150 bin $ civarı projenin mevcut kısmı için satış gerçekleştirdik.

Finans

Kaç ay dayanabilecek paranız kaldı?
Girişim kazanç getiriyor
Hisselerin dağılımı nasıl?
Hisse türü
Ad soyad
Eposta
Hisse
Kurucu Ortak
Dinc Denizel
% 100
Başlangıçtan itibaren ne kadar yatırım alındı?
$ 250.000
Yıllık gelir
$ 18.000
Geçtiğimiz ayın cirosu
$ 60.000
Yatırım turu
Arkadaşlar & Aile
Hedeflenen yatırım miktarı
$ 150.000
Teklif edilen hisse
% 20
Çalışan sayısı
1
Diğer bilgiler Maddeler halinde yazınız (Hibeler, ödüller, hızlandırıcı)
Techsquare Yarışmasında Yarı finale kaldık
Kemalpaşa OSB İLE Sanayi Bakanlığı Verimlilik Projelerinde Türkiye 1. aldık
Şu anda bu projenin parçaları ise patent başvurusu yaptığımız Karantina Kapısı projesi Tübitak tarafından Öncelikli proje olarak Hakem Aşamasına geçmiştir. Projede bu porjenin Ağgeçidi sistemi kullanılmakatadır.
Yorum ekle

Takım

Sahip üye
Evet
Üye rolü
Kurucu Ortak
İsim soyisim
Dinc Denizel
Unvan
Siyad Sistem Ltd. Şti.
Eğitim
Lisans
Okulu
Uludağ Üniversitesi
Doğum günü
29 Haziran 1970
Şehir
Izmir, Turkey
Kısa özgeçmiş
Ancak 1992-2018 tarihleri arasında projelerden bazıları Kot taşmala bilgisayar,Endüstriyel Mutfak ve Çamaşırhane ekipmanları, Beton Santralleri, KOSBI sayaç okuma sistemi, DSİ Kendinden şarjlı veri modemi,Data toplama cihazları,Web yazılımlar dahil yaklaşık 200 projede yer aldım.
Kurucu ortaklarla tanışma hikayesi
Ortağımız yok.
Kurucu ortakların birlikte çalışma süresi
Sadece bir elemanımız var 5 yıldır beraber çalışıyoruz.Zaman zaman 3-4 elemanada çıktık