Executive

Tanıt

www.tanitinfluencer.com
İlerleme kayıtları
5
Girişiminizin aşaması
Ödeyen müşteriler
Ne zaman başladınız
Haziran 2021
Şehir
Kocaeli, Turkey
1 cümlelik açıklamanız
Influencer-marka buluşmasını sağlayan bir pazaryeridir. Influencerların reklam platformları, çeşitleri, zamanları ve fiyatları nettir.
Girişim özeti (Elevator pitch)
Karantina itibariyle markalaşan şirketlerin satışların artışı için reklam kanalları çok verimsiz. Binlerce TL harcanarak alınan reklamlardan, sahte takipçili hesaplara kadar markalar kandırılmaktadır. En etkili yöntem ise gerçek takipçili influencerlardır. Fakat fiyat belirsizliği sorunu vardır.
Şirketleştiniz mi
Evet
Kategori
Kurumsal yazılım, Tüketici ürünleri, Yazılım
Sektör
E-ticaret & online pazaryeri, Reklam
Müşteriler ürününüzü nasıl kullanıyor?
Masaüstü
Ürün Demosu Video Adresi
Video Şifresi
Girişimin sunumu
Diğer Belgeler
Resim galerisi
Neden başvurmak istiyorsunuz?
Binlerce influencer çok verimli reklam aracı olabiliyor fakat influencer reklamları anlaşmalar üzerinden dönmektedir.Fiyatlar net değildir.Tanıt sayesinde influencerlar kayıt olabilecek ve istediği reklam çeşidini ve fiyatını ürün olarak satışa sunabilecek.Markalar ise anında reklam satın alabilecek
Oluşturma tarihi
8 Eylül 2021 Çarşamba 11:14 (Tolga Korkmaz)

İş Modeli

Çözdüğünüz problemi tanımlayınız
Markaların gereksiz yere vereceği reklam maliyetlerini düşürerek ürün satışında en etkili reklam aracı olan influencerlar ile iletişime geçmeden kolay ve ucuz yoldan reklam satışını gerçekleştirmektir.
Müşterileriniz problemlerini şu anda nasıl çözüyorlar?
Markalar, genelde güvendikleri reklam araçları olan google, milyonlarfca takipçili instagram sayfaları gibi araçlardan reklam vermektedir. Fakat takipçi sayıları sahte oldukları için binlerce tllik reklamlarda bile satış olmadığı görülebiliyor. Platformumuzda reklam veren influencerlar eğer reklamı verimli veremzse puanı düşük olacağı için hem takipçi kaybedecek hem de markaların güvenini kazanamayacaktır. Influencerlar birbirleriyle tatlı rekabet içerisinde kendi kalitelerini yükseltecektir.
Hedef müşteriler - Müşterileriniz kimler, tanımlayınız
Pazarlama stratejiniz nedir?
Pazarlama stratejimiz tamamiyle Trendyol mantığındadır. Biz satıcı (influencer) ve alıcıları (markalar) buluşturmaktan sorumluyuz. Komisyon üzerinden kazanacağız. Ürün ise burada reklam satışı olacaktır. Influencer reklam çeşidini/zamanını/platformunu ve bilgilerini ürün içerisine gömerek markanın istediği tüm detayları verecektir. Marka ise tanıtmak istediği ürününü, satın alırken bilgi kısmına girerek alışını yapacak ve influencer ne yapması gerektiğini satış gerçekleştiği anda öğrenecektir.
Gelir modeliniz veya planladığınız gelir modeli nedir?
İş başı komisyon ile Trendyol mantığı ile dünya devi olmak amacımızdır. Yurtdışına çok kolay bir şekilde açılacak bir fikir olduğu da aşikardır.

Pazar bilgisi

Hedef pazarınız nedir?
Reklam vermek isteyen aklınıza gelebilecek tüm markalar
Pazar büyüklüğü nedir?
$ 0
Pazarı doğrulamak için neler yaptınız?
En büyük doğrulama burada ihtiyaç olup olmamasıydı. Markalarla ve influencerlarla bu fikri sunduğumuzda her iki tarafında bu işin çok büyük bir kitleye sahip olacağını söylemeleri bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.
Rakiplerleriniz var mı? Lütfen şirket adlarını giriniz
Rakip adı
Rakip Websitesi
Rekabet: Rakiplerinizi belirtin ve açıklayın
Rakipleriniz kimlerdir, nasıl fark yaratıyorsunuz?
Influencer pazaryerinde fiyatlar açık, net ve birebir influencer üzerinden kurulduğu için rakip bulunmamaktadır. Farkımız budur. En yakın örneğini vermek gerekirse influencerman gibi influencermarketing ajanslarıdır. Fakat bunlara verilecek bütçeler belli değildir. Anlaşma üzerinden dönmektedir.
Temel Performans Göstergeleriniz? (KPI)
Son 6 ayda ne ilerleme kaydettiniz?
Bizim en büyük giderimiz ve iş yükümüz kuracağımız sitedir. tanitinfluencer.com'u kurarak pazaryeri mantığımızda istediğimiz siteyi oluşturduk. Sitenin işleyişi ile alakalı yaşanacak sorunları çözmek adına sürecimiz devam ediyor. Aynı zamanda influencerlardan ve markalardan fikir alarak fikrimize değer kattık ve geliştirdik. Platformumuza katılacak bazı influencerları da ikna ettik.
Şu anda kaç kullanıcınız/müşteriniz var?
Yeni bir girişimdir. Site tamamlanmaktadır. Eksikleri bulunuyor. Fakat bünyesine kattığımız ve katılacak influencerlardan olumlu dönüş aldıklarımız olmuştur.
Aylık büyüme oranınız nedir?
Influencer katılım oranına bağlı olarak ilk zamanlarda zorlanacağız fakat ikna oldukları anda tanıtımlarını kendileri yapacağı için her geçen gün katlanarak büyüyeceğiz. Hedefimiz binlerce influencerın rekabet ettiği bir platform yaparak markaların en önemli reklam aracı olabilmektir.
Girişiminizi ne aşamaya getirdiniz?

Finans

Kaç ay dayanabilecek paranız kaldı?
Girişim kazanç getiriyor
Hisselerin dağılımı nasıl?
Hisse türü
Ad soyad
Eposta
Hisse
Kurucu
Tolga Korkmaz
% 100
Başlangıçtan itibaren ne kadar yatırım alındı?
$ 0
Yıllık gelir
$ 0
Geçtiğimiz ayın cirosu
$ 0
Yatırım turu
Hedeflenen yatırım miktarı
$ 50.000
Teklif edilen hisse
% 49
Çalışan sayısı
1
Diğer bilgiler Maddeler halinde yazınız (Hibeler, ödüller, hızlandırıcı)
Yorum ekle

Takım

Sahip üye
Evet
Üye rolü
Kurucu
İsim soyisim
Tolga Korkmaz
Unvan
Kurucu
Eğitim
Lisans
Okulu
Dokuz Eylül Üniversitesi
Doğum günü
12 Ekim 1994
Şehir
Kocaeli, Turkey
Kısa özgeçmiş
"Tanıt" Kurucusu. Makine Mühendisi, Yüksek Makine Mühendisi Öğrencisi, Trendyol-Hepsiburada-N11-Çiçeksepeti platformlarında satıcı ve "Tienci" Markası kurucusu.