Executive

Sensor21

sensor21.com
İlerleme kayıtları
1
Girişiminizin aşaması
Prototip
Ne zaman başladınız
Ocak 2020
Şehir
Ankara, Turkey
1 cümlelik açıklamanız
Sensörlerden verileri toplayan ve görselleştiren, bu veriler ışığında çevrim içi cihazları kurallarınıza göre kontrol eden IoT platformudur.
Girişim özeti (Elevator pitch)
Benzersiz donanım tasarımları ve esnek yapısı ile her ölçekte uçtan uca akılcı çözümler sunar. Geriye dönük veri grafikleri sayesinde, sensörlerin bağlı olduğu sistemler ile ilgili kolay analiz imkanı sağlar. Analizlere göre mantıksal kurallar yazılarak izleme ve kontrol sistemleri oluşturulabilir.
Şirketleştiniz mi
Hayır
Kategori
Donanım, Yazılım
Sektör
Endüstriyel internet & IoT, Iot, Otomasyon, Akıllı Ev, Smart Cities
Müşteriler ürününüzü nasıl kullanıyor?
Masaüstü, Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android), Sunucu yazılımı (ör: veritabanı)
Ürün Demosu Video Adresi
Video Şifresi
Girişimin sunumu
Diğer Belgeler
Resim galerisi
Neden başvurmak istiyorsunuz?
23 adet benzersiz donanım ve yönetim yazılımı olarak prototipleri hazır bu girişimi, seri üretime geçirip pazarda yer alabilmek için yatırımcı arıyorum. Harita, grafik ve kurallar ile desteklenen bu gelişmiş çözümün tüm donanım ve yazılım haklarını satmak ta düşündüğüm opsiyonlardandır.
Oluşturma tarihi
10 Mart 2021 Çarşamba 10:25 (Mutlu Yağlıoğlu)

İş Modeli

Çözdüğünüz problemi tanımlayınız
Evlerde, işletmelerde veya kurumlarda sistemsel ve ortam ile ilgili verilerin yerinde ya da uzaktan daha çok izlenebilmesi ve bu veriler ışığında otomasyona dayalı kontrollerin kolayca yapılabilmesi her geçen gün daha önemli hale gelmektedir.

Tamamen yerli mimariye sahip olan sensor21 IoT (Nesnelerin İnterneti) Yönetim Platformu ve uç cihazları ile sadece WiFi bağlantısı kullanılarak, çok kullanıcılı kompleks projeler kolaylıkla oluşturulabilir.
Müşterileriniz problemlerini şu anda nasıl çözüyorlar?
Sensor21 gibi, basit ve kompleks sistemlere aynı anda hitap edebilen esnek ve güçlü yapılar bulunmadığından farklı farklı çözümler bir araya gelmek zorundadır. Bu da çözümü, pratiklikten uzak karmaşık ve yönetilemez yapmaktadır. Şu an müşteriler ya parçalı çözümler oluşturarak ya da bazı fonksiyonlardan vazgeçmek suretiyle problemlerini çözmektedirler. Sensor21, web arayüzü dışında, akıllı dot-matrix ekranlar aracılığıyla bildirimleri çok daha kolay olarak son kullanıcıya eriştirebilir.
Hedef müşteriler - Müşterileriniz kimler, tanımlayınız
Pazarlama stratejiniz nedir?
Uç cihazlar limitli fonksiyonlara sahip olan "Standart Servis" olarak satışa sunulur. 1 aylık "Premium Servis" kullanımı hediye olarak verilir. 1 ay sonunda "Premium Servis" devam ettirmek isteyen müşteriler ek bedel öderler. İstemeyenler "Standart Servis" olarak devam ederler. Standart ve Premium arasındaki en önemli farklar, örnekleme hızı, veri saklama ve grafik kullanımı ve de kural tanımlama fonksiyonlarıdır. Özetle "Standart Servis" sadece 60sn'de bir anlık veri görüntüleyebilir.
Gelir modeliniz veya planladığınız gelir modeli nedir?
Ürün satışı üzerinden kar ve yıllık premium servis satışı ile yönetilmek istenen nesne (IoT uç cihaz, sensör) başına gelir modeli.

Pazar bilgisi

Hedef pazarınız nedir?
Evler
Okullar
Oteller
Hastaneler
İşletmeler
Fabrika ve imalathaneler
Kamu kurum ve kuruluşları
Pazar büyüklüğü nedir?
$ 14.000.000
Pazarı doğrulamak için neler yaptınız?
İnternet araştırmaları ve lokal çalışmalar. Ev kullanıcıları görüşleri ve organize sanayii ziyaretleri gelir modeli ve ürünler konusunda belirleyici etken olmuştur. Standart ve premium servis ihtiyacı bu araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.
Rakiplerleriniz var mı? Lütfen şirket adlarını giriniz
Rakip adı
Rakip Websitesi
Rekabet: Rakiplerinizi belirtin ve açıklayın
Rakipleriniz kimlerdir, nasıl fark yaratıyorsunuz?
Çözümlerimizde Gateway ihtiyacı bulunmamaktadır. Uç cihazlar doğrudan WiFi bağlantısı gerçekleştirmektedir. Tüm cihazlar ayni metodla iletişim kurmaktadır. Rakiplerde ise bazı cihazlar gateway bazıları WiFi ile bağlantı kurmakta olduğundan ekstra maliyet ve karışıklık oluşturmaktadırlar.
Rakiplerde yönetim sistemi limitli fonksiyona sahiptir. Geçmişe dönük veri grafikleri sunulmamaktadır. Nesnesel yaklaşım ile ağdaki cihazlar birbirleriyle ilişkilendirilememektedir. Akıllı ekran ürünleri yoktur
Temel Performans Göstergeleriniz? (KPI)
Son 6 ayda ne ilerleme kaydettiniz?
Son 6 ayda, donanım ve yazılım ile ilgili geliştirmeler yapıldı. Trio modelleri ve akıllı buton ürün yelpazesine eklendi. Hareket, sıcaklık ve panik butonu için pil ile çalışan versiyonlar tasarlandı. Otomatik cihaz güncelleme fonksiyonu eklendi. Zaman aralıklarına göre veri analizi sayfası eklendi. Parametrik veri hızı ve miktarı özelliği getirildi. Bir kaç bug fix ve performans iyileştirmesi yapıldı.
Şu anda kaç kullanıcınız/müşteriniz var?
Birkaç test kullanıcısı mevcuttur.
Aylık büyüme oranınız nedir?
Henüz prototip aşaması yeni tamamlandığından pazarda büyüme verisi bulunmamaktadır.
Girişiminizi ne aşamaya getirdiniz?

Finans

Kaç ay dayanabilecek paranız kaldı?
3
Hisselerin dağılımı nasıl?
Hisse türü
Ad soyad
Eposta
Hisse
Kurucu
Mutlu Yağlıoğlu
% 100
Başlangıçtan itibaren ne kadar yatırım alındı?
$ 100.000
Yıllık gelir
$ 0
Geçtiğimiz ayın cirosu
$ 0
Yatırım turu
Hedeflenen yatırım miktarı
$ 100.000
Teklif edilen hisse
% 50
Çalışan sayısı
1
Diğer bilgiler Maddeler halinde yazınız (Hibeler, ödüller, hızlandırıcı)
Yorum ekle

Takım

Sahip üye
Evet
Üye rolü
Kurucu
İsim soyisim
Mutlu Yağlıoğlu
Unvan
CEO, CTO
Eğitim
Yüksek lisans
Okulu
Ankara Üniversitesi
Doğum günü
19 Aralık 1971
Şehir
Ankara, Turkey
Kısa özgeçmiş
Yurtdışı ve yurtiçi global şirketlerde (AT&T, Alcatel, NEC, Türk Telekom ...) 20 yılı aşkın teknik ve yönetsel faaliyetler. Algoritma ve yazılım geliştirme, ekip yönetimi ve IT yönetilen hizmetler.