Executive

DR1BOX

www.dr1box.com
İlerleme kayıtları
5
Girişiminizin aşaması
Prototip
Ne zaman başladınız
Kasım 2020
Şehir
Istanbul, Turkey
1 cümlelik açıklamanız
DR1BOX ekibi olarak temel amacımız geleceğin teknolojisi olan Droneları bireyler ile buluşturup, kendi Drone’larını üretmeleri sağlamak.
Girişim özeti (Elevator pitch)
DR1box ile teknoloji ve mühendislik becerilerine yatkın, kendisini bu alanlarda geliştirmek isteyen bireylere ulaşarak hayallerindeki droneları yapma imkanı sağlayacağız. Kendin-Yap drone setlerimiz ve mobil oyunumuz ile birlikte geleceğin mesleklerini oluşturacağız.
Şirketleştiniz mi
Hayır
Kategori
Donanım, Yazılım
Sektör
Robotik, Mobil, Oyun, Drone
Müşteriler ürününüzü nasıl kullanıyor?
Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android)
Ürün Demosu Video Adresi
Video Şifresi
Girişimin sunumu
Diğer Belgeler
Resim galerisi
Neden başvurmak istiyorsunuz?
Geleceğe ve insanlığa katkıda bulunduğunu düşündüğüm ve desteklenmesi gereken bir proje, yeni nesil teknolojileri daha verimli kullanmak adına etkili olacağını düşünüyorum.
Oluşturma tarihi
1 Mart 2021 Pazartesi 21:28 (Semih Çevik)

İş Modeli

Çözdüğünüz problemi tanımlayınız
Teknolojiye adaptasyonun oldukça yavaş seyretmesi ve imkan zorlukları üzerine Dr1Box olarak farklı, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamak isteyen bireylerle bir araya geliyoruz. DR1box ile teknoloji ve mühendislik becerilerine yatkın, kendisini bu alanlarda geliştirmek isteyen bireylere ulaşarak drone teknolojisinin farkını ortaya koyacağız. Kullanıcılar DR1box aracılığı ile ve olası alternatif çözümlere ulaşmayı deneyimleme fırsatı bulacaklardır.
Müşterileriniz problemlerini şu anda nasıl çözüyorlar?
Drone alıp onu kullanmak kişinin biraz araştırma ile zaten tek başına yapabileceği bir uygulama iken biz Dr1Box ile bunu daha fonksiyonel bir hale getirmiş olacağız. Hedef kitlemiz drone kazanıp bunu kullanacağı alana entegre edebiliyorken bizler bunun yanına bireyin müfredatımızın içinde bulunan eğitimler ile inovatif düşünebilme, meraklı ve bunlarla birlikte yeni bilgi üretme ve bu bilgiyi doğru kullanma kapasitesine ulaşacağına inanıyoruz.
Hedef müşteriler - Müşterileriniz kimler, tanımlayınız
Pazarlama stratejiniz nedir?
En önemli stratejimiz müşteriyi kazanmış hissettirebilmektir. Biz bu süreçte çıkaracağımız mobil oyun aracılığıyla tüketicilerimize eğlenerek kendin-yap drone setlerimizden kazanma fırsatı vermiş olacağız. Bizim bu uygulamadan kazancımız oyun içindeki reklamlar ve ürünümüzdür. Bunu da oyunumuzu oynayan kullanıcının drone kazanmak için bölümleri geçerek; sıralamada üste çıkmak isterken oyun içi avantajlarını arttırmak için reklamları kullanması ile sağlamış olacağız.
Gelir modeliniz veya planladığınız gelir modeli nedir?
Bizim bu girişimde gelir kaynağımız doğrudan satış, oyun içi reklamlar ve işbirliklerimizdir. Düzenleyeceğimiz yarışmaların ve atölyelerinde bu gelir modellerini destekleyecek şekilde olmasını planlıyoruz.

Pazar bilgisi

Hedef pazarınız nedir?
Drone pazarı ve Dijital Oyun pazarı
Pazar büyüklüğü nedir?
$ 220.000.000.000
Pazarı doğrulamak için neler yaptınız?
Sistematik bir araştırma ve geliştirme ile adım atmakta olduğumuz Drone ve Mobil oyun pazarına tüketici ihtiyaçlarını belirleyerek başladık. Ortaya koyduğumuz fikrin hedef pazarımıza ve büyüklüğüne uygunluğu üzerinde durup geliştirmeye devam ettik. Ancak her şeyden önce doğru ihtiyacın belirlenmesi ve ürünün müşteriye uygunluğu öncelikli olarak dikkat ettiğimiz nokta oldu.
Rakiplerleriniz var mı? Lütfen şirket adlarını giriniz
Rakip adı
Rakip Websitesi
Rekabet: Rakiplerinizi belirtin ve açıklayın
Rakipleriniz kimlerdir, nasıl fark yaratıyorsunuz?
ESPcopter Girişimini kendimize rakip olarak görmekteyiz ancak bizim bu girişimden farkımız DR1Box aracılığıyla sadece drone teknolojisini oyunlaştırmak ile kalmayıp yeni fikirler geliştirebilme yeteneğini kazandırarak, herkesin izlediği ana yolun dışına çıkmaya hazır ve donanımlı bireyler ile alanımızın en iyisi olmaktır.
Temel Performans Göstergeleriniz? (KPI)
Son 6 ayda ne ilerleme kaydettiniz?
Bir problem belirleyip alanımızı seçmek ile başladık; sonrasında her girişimde olduğu gibi fikrimizi önce kağıda döküp ekip arkadaşlarımız ile beyin fırtınası yaptık. Fikrimiz bir alternatif sunup sunmadığına dikkat ettik. Ürünümüzün ve mobil uygulamamızın prototip testlerini yaptık ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden müşteri potansiyelini analizlemek için ilk adımımızı attık. Süreç için hazırladığımız iş planımızla beraber çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
Şu anda kaç kullanıcınız/müşteriniz var?
1400
Aylık büyüme oranınız nedir?
Henüz ARGE ve hazırlık döneminde olduğumuz için finansal bir büyüme sergileyemiyoruz. Fakat yaptığımız işi müşterilerimiz ile buluşturduğumuzda aylık %70’lik bir oran ile büyümeyi hedefliyoruz.
Girişiminizi ne aşamaya getirdiniz?

Finans

Kaç ay dayanabilecek paranız kaldı?
6
Hisselerin dağılımı nasıl?
Hisse türü
Ad soyad
Eposta
Hisse
Hisseli çalışan
Abdullah Akdağ
% 25
Hisseli çalışan
Gülfem Şen
% 25
Kurucu
Semih Çevik
% 25
Hisseli çalışan
Zin Avesta Güneş
% 25
Başlangıçtan itibaren ne kadar yatırım alındı?
$ 430
Yıllık gelir
$ 0
Geçtiğimiz ayın cirosu
$ 0
Yatırım turu
Hedeflenen yatırım miktarı
$ 20.000
Teklif edilen hisse
% 10
Çalışan sayısı
4
Diğer bilgiler Maddeler halinde yazınız (Hibeler, ödüller, hızlandırıcı)
Yorum ekle

Takım

Sahip üye
Evet
Üye rolü
Kurucu
İsim soyisim
Semih Çevik
Unvan
Yönetici
Eğitim
Lise
Okulu
Bakırköy Uğur Anadolu Lisesi
Doğum günü
20 Haziran 2005
Şehir
Istanbul, Turkey
Kısa özgeçmiş
Ben Semih Çevik 15 yaşındayım. Hackath10 ekibinde Koordinatörlük yapıyorum. Daha öncesinde de 6 yıl aktif olarak robotik takımların kaptanlığını yapıp birçok projeyi yönetme fırsatı buldum. Şu an ise Script Robotics'in kurucusuyum. Ayrıca kendi girişimim olan DR1BOX projesinin yönetimini yapıyorum.
Sahip üye
Hayır
Üye rolü
Kurucu Ortak
İsim soyisim
Zin Avesta Güneş
Unvan
Halkla İlişkiler Yöneticisi
Eğitim
Lise
Okulu
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
Doğum günü
15 Eylül 2004
Şehir
Istanbul, Turkey
Kısa özgeçmiş
Ben Zin Avesta Güneş, 16 yaşındayım. Tasarım ve Halkla İlişkiler alanında çalışıyor ve kendimi bu alanlarda geliştirmeye devam ediyorum. Bir yandan bilgi ve deneyim kazanmak için iş yapma becerilerimi Venus Robotics, Hackath10 ve Dr1Box gibi ekiplerde yer alarak pekiştiriyorum.
Sahip üye
Hayır
Üye rolü
Kurucu Ortak
İsim soyisim
Gülfem Şen
Unvan
Ürün Geliştirici
Eğitim
Lise
Okulu
Bakırköy Uğur Anadolu Lisesi
Doğum günü
07 Temmuz 2004
Şehir
Istanbul, Turkey
Kısa özgeçmiş
17 yaşındayım 6 senedir robotik kodlama ile uğraşıyorum 3 senedir aktif olarak yarışmalara katılıp kendimi geliştiriyorum. 1 yıldır Script Robotics takımında görevim mekanik ve AR-GE koordinatörü. DR1BOX girişimde ürün geliştiricisiyim. Kendi girişimim olan MekaGenç’te ise proje yöneticisiyim.
Kurucu ortaklarla tanışma hikayesi
Script Robotics kurulurken tanıştık.
Kurucu ortakların birlikte çalışma süresi
1,5 senedir Script Robotics takımında beraber çalışmalar yürütüyoruz.
Sahip üye
Hayır
Üye rolü
Kurucu Ortak
İsim soyisim
Abdullah Akdağ
Unvan
Yazılım Geliştirici
Eğitim
Lise
Okulu
Özel Bahçeşehir Fen Lisesi
Doğum günü
31 Ocak 2006
Şehir
Elazığ, Turkey
Kısa özgeçmiş
15 yaşındayım, Elazığ'da yaşıyorum. 7 yıldır programlamayla ilgileniyorum. Bu süreçte makine öğrenmesi, web geliştirme, masaüstü geliştirme ve oyun geliştirme alanlarında çalıştım. Hackath10 ve DR1BOX girişimlerinde görev alıyorum, aynı zamanda Eternal Robotics ve Venus Robotics takımlarına üyeyim.
Kurucu ortaklarla tanışma hikayesi
Gönüllü bir organizasyonda yer aldık ve o proje üzerinden tanıştık.
Kurucu ortakların birlikte çalışma süresi
8 aydır birlikte çalışıyoruz.