DeepSport

Yapay Zeka Destekli Dijital Antrenör
  • Sektör Spor, Yazılım, Yapay Zeka
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Ocak 2020
  • Aşama Prototip
Girişimimiz kendi başına egzersiz yapanların hareketlerinde yanlış teknik kaynaklı verim alamama sorununa hitap etmektedir. Önce web, sonra bir mobil uygulama olarak piyasaya sürmek istediğimiz çıktının ilk amacı son kullanıcıya ulaşıp teknolojinin test edilmesi; akabinde teknolojinin geliştirilip, pazarlanmasıdır.

Genel

Sektör
Spor, Yazılım, Yapay Zeka
Kategori
Tüketici ürünleri, Yazılım
Ürünün kullanım şekli
API, Masaüstü, Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android))

İş modeli

Hedef kitle
Evde spor yapan; egzersizde yönlendirmeye ihtiyaç duyan herkes.
Pazarlama stratejisi
Ürün odaklı abonelik sistemi.
Gelir modeli
Dijital fitness uygulamalarına baktığımızda ücretli olanların tümünün abonelik sistemiyle çalıştığını ve 50, hatta 100 milyonları aşan kullanıcıya ulaştıklarını yıllık raporlarından görebiliriz. Sadece Avrupa'da toplamda 115 milyon kullanıcısı olan bir pazar düşündüğümüzde aylık koyacağımız basit bir üyelik ücreti kümülatif bir şekilde bize fayda sağlayacaktır. Ayrıca yapay zeka sistemimiz farklı alanlara (ör. fizyoterapi) adapte edilerek sistemin B2B satışı yapılması bir diğer seçeneğimizdir.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
4.000.000.000 ₺
Rakipler
Rakip Adı
Rakip Websitesi
Rekabet
Yurt içinde muadil ürün bulunmamaktadır. Dünya genelinde rakip olarak gördüğümüz bilgisayar kamerası ile çalışan bir web uygulaması, bir de mobil uygulama var. Web uygulaması Kemtai bir Beta sürümü olduğundan, sınırlı sayıda egzersiz sunmaktadır. Ancak aynı kitleyi hedeflemektedir. Mobil muadil Onyx, yalnızca TrueDepth (iPhone X ve üstü) cihazlarda çalışan bir üründür. Uygulama içi satın alımlar sunar ve aylık $14,99, yıllık $99,99 tutarındadır.
Girişimin mevcut durumu
2020'nin başından beri yürüttüğümüz yapay zeka sisteminin çalışmalarını test etmek için bir prototip geliştirdik. Bunu, Ocak 2021 içinde bir Beta sürümü olarak web uygulaması şeklinde sunduk. Akabinde gelecek geribildirimlerle uygulama içeriğini zenginleştirmek ve yapay zeka modelini geliştirmek adına halihazırda devam eden çalışmalarımızı şekillendireceğiz. 2021 yılı içerisinde de mobil uygulamayı çıkararak kâr elde eden bir şirket olmayı öngörmekteyiz.

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
1.000.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Kamil Canberk Atik
Kurucu Ortak
% 70
Bedirhan Selvi
Kurucu Ortak
% 30
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
1.000.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 20,0

Takım

Kamil Canberk Atik  - Turkey
Bedirhan Selvi  - Italy
Ekrem Odabaş  - Turkey
Takımın üye sayısı
6
Yorum
Son güncelleme: 18.01.2021