AGON

Yoğun Bakım Biyosensör Uygulaması
  • Sektör Biyomedikal
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Kasım 2019
  • Aşama Prototip
Biyosensör uygulamamız gram pozitif Staphylococcus aureus bakterisinin yapay besi ortamında varlığını tespit ederek güvenlik önlemlerinin, ilerleyen problemleri ortadan kaldırarak, alınmasını sağlar. Sistemimiz bakterinin varlılığını faz analizi görüntüleme yöntemi ile tespit eder.

Genel

Sektör
Biyomedikal
Kategori
Kurumsal yazılım, Tüketici ürünleri
Ürünün kullanım şekli
Hardware-non-wearable tr, Masaüstü)

İş modeli

Hedef kitle
Özel Hastaneler, Devlet Hastaneleri, Sağlık Merkezleri ve Üniversite H
Pazarlama stratejisi
Face to Face satış̧ yöntemi ve patent temsilcilikleri
Gelir modeli
Ürünümüz, güven odaklı bir hizmet olduğu için ilk aşamada ürünümüzü yüz yüze görüşmeler ile pazarlamayı düşünüyoruz. Sistemimizin doğrulanması ve laboratuvar verilerinin işlenmesi sorasında oluşturulacak akademik çalışmanın tanıtılması amacı ile Ulusal ve Uluslararası Tıp kongrelerinde ürün tanıtımı gerçekleştirilecektir. Patent çıkması sonucunda ise lisanlama ile ek gelir kaynakları yaratmayı hedeflemekteyiz.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
4.758.875.000 ₺
Rekabet
Ürünümüzün daha önceden de bahsedildiği gibi herhangi bir rakibi yoktur. Kullanımında sorun teşkil edebilecek tek ürün türü hava filtrasyon sistemleri örnek gösterilebilir. Ancak bu sistemler rakip değildir. Kuruluşlar salgınları önleyebilmek adına kapalı alanlara havalandırma ve filtrasyon sistemleri kurmaktadırlar.Uygulanan bu yöntem her ne kadar sorun çözümleyici görünse de bu sistemlerin yeterli kalmadığı durumlar da yaşanmaktadır. (PATENT BAŞVURUSU BULUNMAKTADIR.)
Girişimin mevcut durumu
Yakın zamanda rektörümüz Sn. Prof. Dr. Nükhet HOTAR’ın da desteği ile hem DEPARK; Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Geliştirme A.Ş. hem de Dokuz Eylül Üniversitesi Vakfı’ndan prototip inşasının gerçekleştirilmesi için hibe almış bulunmaktayız. Bu süreçte İnovasyonda Kadın Proje Yarışması, ÜNLÜ & Co. Kadın Girişimciler Akademisi, 8. Genç İZİKAD Girişimcilik Proje Yarışması gibi platformlarda dereceye girerek çeşitli ödüllere layık görüldük. Haziran ayı itibariyle de patent başvurumuz TPK sistemine girmiştir. Aynı zamanda ABD kökenli Boundless Medical Ventures şirketiyle de görüşmelerimiz devam etmektedir. Kasım ayında ise okulumuz yürütücülüğünde gerçekleşecek BİGG Sinerji (Tübitak 1512) programına da başvurumuz yapılmıştır. DEPARK başta bulunmak üzere aynı zamanda İzmir Bilimpark, Marmara Teknokent ve Acıbadem Kuluçka ile iş birliklerimiz de bulunmaktadır.

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
250.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Aleyna Yıldız
Kurucu Ortak
% 80
Kubilay Kozan
Kurucu Ortak
% 20
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
250.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 10,0

Takım

Aleyna Yıldız  - Turkey
Kubilay Kozan  - Turkey
Betül Eskiocak  - Turkey
Takımın üye sayısı
3
Yorum
01.03.2020 tarihli patent ön araştırma raporu doğrultusunda referans dokümanlara yönelik bahsedilen patent başvurularıyla ürünümüzün farklı teknik özelliklere sahip olduğu görülmüştür. Yenilik, buluş̧ basamağı ve sanayiye uygunluk unsurlarını sağlayacağı görülen “Hastane yoğun bakım ünitelerinde gram pozitif Staphylococcus aureus bakterisinin algılanmasını sağlayan biyosensör “başlıklı buluşumuzun 23.03.2020 tarihinde çıkan komisyon kararı doğrultusunda Dokuz Eylül Üniversitesi hak sahipliğinde ulusal patent başvurusunun yapılması uygun görülmüştür. Haziran 2020’de Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuruda bulunulmuştur. Patent/Başvuru No: 2020/07494 Koruma Kapsamı (Ulusal, EPO, PCT, Diğer): Ulusal Patent
Son güncelleme: 08.12.2020