Pazaryeri Sitesi

Butik mağazaları toplayan bir pazaryeri sitesi
  • Sektör E-ticaret & online pazaryeri
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Mart 2020
  • Aşama Kullanıcılar
Küçük ve orta ölçekli mağazalar olan, genelde Instagram üzerinden satış yapan butikleri uygun fiyat ve ürün çeşitliğini sağlamak, popülaritelerinden faydalanmak için bir araya getirdiğimiz bir pazaryeri sitesi olan stilimburada.com'u hayata geçirdik. Daha detaylı bilgi ve özgün yanlarını belirtmek için sunum göndermeyi umuyorum.

Genel

Sektör
E-ticaret & online pazaryeri
Kategori
Tüketici ürünleri, Yazılım, Kurumsal yazılım
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android), API)

İş modeli

Hedef kitle
İnternet alışverişi yapan herkes hedef müşterilerimizdir.
Pazarlama stratejisi
Online Pazarlama
Gelir modeli
Mağazalardan yaptıkları her satış başına komisyon kesilecek. Kendilerini ön plana çıkarmak isteyen mağazalar reklam ücreti karşılığında sitede öne çıkabilecekler.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
11.462.500.000 ₺
Rakipler
Rakip Adı
Rakip Websitesi
Hepsiburada
Rekabet
Gelişme yolundaki en büyük rakibimiz Trendyol.com sitesidir. Piyasadaki hemen hemen her influencer ile rekabet sözleşmesi imzaladıkları için girişimimizi kolayca tanıtamıyoruz. Girişim hayata geçtikten sonra sitemizin özgün yapısından dolayı Trendyol gibi bir devle doğrudan rakip olmayacağız, kendimizi farklı bir alana konumlandıracağız. Fakat satıcı toplama aşamasında Trendyol nedeniyle reklam vermekte zorlanıyoruz.
Girişimin mevcut durumu
Satıcı toplama aşamasındayız. Site; sanal pos, hosting, ssl gibi etkenlerin tamamlanmasıyla fiziksel olarak tamamen yayına girmeye hazır. Kurumsal olmak adına 0850 alan kodlu numara ekledik. Stilimburada.com uzantılı e-postalar edindik. Reklam çalışması yapıyoruz. Trendyol'la anlaşmaları nedeniyle popüler ve etkili Influencer'lara reklam veremiyoruz. Reklam filmimizi çektikten sonra Google, Youtube ve Instagram üzerinden sponsorlu reklamlar vereceğiz. Dış ses olarak profesyonel, reklam seslendirmeleri yapmış, referansları olan bir seslendirmenle anlaştık.

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
500.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Meliha Aysun Kozal
Kurucu
% 100
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
500.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 49,0

Takım

Meliha Aysun Kozal  - Turkey
Takımın üye sayısı
4
Yorum
Sitenin arayüzünü, çalışma prensibini özgün hale getirdik. Ön planda olan ürünler değil butik mağazalar olacak. Müşteri siteye girdiğinde butik kategorileriyle karşılacak. (Ayakkabı butiği, çanta butiği, tesettür butiği vs.) Seçtiği butik başlığına tıkladıktan sonra bu alanda hizmet veren mağazalarla karşılaşacak. Mağazalara tıkladığında sergilenen ürünleri görecek. Hızlı arama yapmak isterse arama çubuğu doğrudan istediği ürünlere yönlendirecek. Butik ürünler yerli üretim olduğundan dolayı uygun fiyatlı olmaktadır. Bu özelliği nedeniyle dar ve orta gelir grupları tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kendilerini bir kaç tasarımcıyla sınırlamadıklarından, binlerce üretici olduğundan dolayı zengin ve özgün ürün çeşitliliği içermektedir. Bundan dolayı her gelir grubu tarafından tercih edilmektedir. Siteyi kendi çabamızla bu zamana kadar getirdik. Hiç yatırım almadık. En azından bir reklam desteği olması girişimin başarısı açısından hayati önem arz ediyor.
Son güncelleme: 03.02.2021