Let's

Görev oluşturabilir ve seçip yayınlayabilirsiniz.
  • Sektör Mobil, App
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Mart 2017
  • Aşama Prototip
Kullanıcıların oluşturduğu bir içerik ekosistemidir. Kullanıcılar akıllarına gelen görevleri, içerikleri oluşturacak ve diğer kullanıcılar da yapabilecekleri içeriği seçip yayınlayabilecekler. İçerik başlığına gelen etkileşime göre hareket edilecek ve YouTube gibi platformlardaki içerik üreten insanların en önemli sorunu olan içerik bulma ve ne kadar izlenir sorunu ortadan kalkacak.

Genel

Sektör
Mobil, App
Kategori
Yazılım
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (Android))

İş modeli

Hedef kitle
Youtube'da içerik oluşturan veya izleyen 15-30 yaş.
Pazarlama stratejisi
İzlenmek isteyen genç kesimi etkisine alacaktır.
Gelir modeli
Reklam ve sponsorluklar.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
65.000.000.000 ₺
Rakipler
Rakip Adı
Rakip Websitesi
Rekabet
YouTube, Instagram ve çeşitli video içerikli eğlence uygulamaları rakibimiz. Pazar büyüklüğü olarak YouTube, Instagram ve diğer video paylaşım uygulamalarını içinde bulunduran sosyal medya pazarını baz aldık. Rakiplerimizi tanırken önem vardiğimiz bir diğer husus ise kullanıcı sayıları. 2020 itibariyle Youtube'un 2, Instagram'ın 1 milyar kullanıcısı var. Bununla beraber kullanıcı sayısı 1 milyara yaklaşan çeşitli video paylaşım uygulamaları da mevcut.
Girişimin mevcut durumu
Girişimim sürekli devam eden bir gelişim halinde. Uygulamanın arayüz ekranları tasarlandı. Aynı zamanda ekran geçişlerini gösteren prototipi de hazır. Uzun zaman önce uygulamanın nasıl çalışacağı, yayın yapacağı ve video yayınlayacağı da düşünüldü. Alternatif seçenekler mevcut. Bu konuyla ilgili birden fazla yazılımcıyla fikir alışverişi yaptık.

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
50.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Berkcan Göl
Kurucu
% 100
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
50.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 20,0

Takım

Berkcan Göl  - Turkey
Takımın üye sayısı
4
Yorum
Kullanıcılar bir içerik ekosistemi oluşturacak. Hem içerik üreten hem de içerik tüketen tarafta olabilirler. Bu en önemli yenilik ve farklılıktır. Kullanıcılar hiç olmadığı kadar kesin müdahalelere ve özgürlüğe kavuşacak. Önlerine konulan seçeneklerden birini seçmenin de ötesine geçecekler ve kendi cümlelerinden oluşan içeriğe ulaşacaklar. Yine aynı kullanıcılar bu sefer içerik üretmeyi seçebilir. İçerik üreten için ise en önemli kısım içerik başlığına gelen etkileşime göre hareket edip hem içerik havuzu sayesinde daha yeni şeyler yapacak hem de ne kadar izlenir riski ortadan kalktığı için daha cesur hareket edebilecekler. Çözülmek istenen sorun tüketen için az ve aynı tarzdaki video içerikleri, üreten için ise ne kadar izlenir telaşını kaldırmak. Hedef daha kaliteli, daha farklı bir -İçerik Havuzu- oluşturmak. Bu havuzu hem dolduracak hem de yararlanacak olan iki unsur da bu uygulamanın kullanıcılarıdır.
Son güncelleme: 07.07.2020