Executive

Indie-dir Games

http://indiedir.com/
İlerleme kayıtları
0
Girişiminizin aşaması
Ödeyen müşteriler
Ne zaman başladınız
Aralık 2019
Şehir
Ankara, Turkey
1 cümlelik açıklamanız
Indie-dir Games, Hack&Slash türündeki ilk oyunu olan Mage Rage`i, 26 Ağustos 2020 tarihinde Steam üzerinden satışa çıkarmıştır.
Girişim özeti (Elevator pitch)
Oyunun kodlarının ve algoritmalarının tamamı tarafımızca yazılmış olup, üçüncü parti hiçbir kod kullanılmamaktadır. Mage Rage`de hedef kitlemiz “Midcore” oyunculardır. "Hack and Slash" türü oyunları seven, fantastik evrenlere ilgili olan oyuncuların, tercih edebilecekleri bir rakibimiz yoktur.
Şirketleştiniz mi
Hayır
Kategori
Yazılım
Sektör
Oyun, Oyun, Steam, Pc Game, Rpg, Action
Müşteriler ürününüzü nasıl kullanıyor?
Masaüstü, Sunucu yazılımı (ör: veritabanı)
Ürün Demosu Video Adresi
Video Şifresi
Girişimin sunumu
Diğer Belgeler
Resim galerisi
Neden başvurmak istiyorsunuz?
Indie-dir Games ekibi, teorik ve pratik süreleri de içine dahil edecek olursak 9 aylık bir zaman diliminde, kısıtlı imkan ve ekiple Mage Rage`i şu an satan yani ticarileşen bir ürün haline getirmiştir. Gelişme sürecinde kuluçka ve hızlandırıcı programlara ihtiyacımız bulunmaktadır.
Oluşturma tarihi
30 Aralık 2020 Çarşamba 11:54 (Berk Secgin Yildiz)

İş Modeli

Çözdüğünüz problemi tanımlayınız
Kendi janramız adına konuşmamız gerekirse oyuncular için piyasadaki halihazırda oynanan oyunlardaki en önemli eksikliğin oyun içi karakterler arası denge olduğunu görmekteyiz. Bu eksiklik oyuncuyu, kendi keyif aldığı şekilde oynamakla ya da daha başarılı olabileceği şekilde oynamak arasında seçim yapma zorunluluğunda bırakarak, oyunu, oyuncu adına hem daha keyifsiz bir hale getirmektedir. Bu da oyuncuların oyundan kopmalarına sebep olmaktadır.
Müşterileriniz problemlerini şu anda nasıl çözüyorlar?
Oyuncular saf Hack and Slash yerine buna ek olarak Action RPG ögeleri de talep ettikleri için biz de oyunda mevcut olan seviye ve yetenek sistemlerini değiştirip üstüne bir de ITEM sistemi ekleyip Hack & Slash ögeler içeren bir Action RPG türüne geçiş yapacağız. Bu da Mage Rage`i, diğer oyunlara kıyasla, profil geliştirme geliştirme olanağı sunan, eşli oynama, karakter sayısı, oynanabilir harita sayısı ile farklı hikaye modlarında daha farklı heyecanlar tattıran yeni bir Action RPG yapacaktır.
Hedef müşteriler - Müşterileriniz kimler, tanımlayınız
Pazarlama stratejiniz nedir?
Twitch/Youtube Yayıncıları, günümüzde gaming sektörü için inorganik olarak en fazla satış ve tanınırlık getiren kalem. Bu yayıncılar sayesinde 15 kişinin izlediği bir yayından %15 satış yakalama ortalaması bulunmaktadır. Action RPG oyuncuları, tür ile alakalı çevrimiçi sosyal faaliyetlerde son derece yüksek bir etkileşime sahiptir. ABD'deki RPG oyuncularının dörtte üçü ve Birleşik Krallık'taki RPG oyuncularının %79'u RPG oyunlarının canlı izledikten sonra satın almaktadır.
Gelir modeliniz veya planladığınız gelir modeli nedir?
Steam Store üzerinden B2C gelir modeli benimsenmiştir. Mage Rage için gelir modelimizin temelinde kısa zamanda büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmak, oyuncu kitlesini genişletirken var olan kullanıcıların oyuna bağlılığını arttırmak ve zararsız görünen bir parasallaştırma yöntemi geliştirmek. Bu da oyun içi satın almalardan geçiyor. Bunlar dışında, jetonlar, oyun kartları gibi modeller de kurgulanabilir. Ayrıca Merchandising de planlarımız arasındadır.

Pazar bilgisi

Hedef pazarınız nedir?
Mage Rage`de hedef kitlemiz “Midcore” oyunculardır. Hack & Slash ve aynı öğeleri içeren Action RPG türü oyunları seven, fantastik evrenlere ilgili olan, "Midcore" oyuncular hedef pazarımızdır.
Pazar büyüklüğü nedir?
$ 22.000.000.000
Pazarı doğrulamak için neler yaptınız?
Türkiye’deki oyun girişimleri, özellikle mobil oyun alanında yoğunlaşmış durumda. Ancak global oyun pazarına baktığınızda, pastanın farklı şekilde paylaşıldığını göreceksiniz. %26 ile en fazla oynanan tür olan Action RPG janrası, Dünya genelinde mobil oyunların ardından en çok satış yapan tür. Ayrıca oluşturduğu core community ve uzun yıllar alışkanlık haline gelen oyun örnekleri ile oynandıktan sonra sıkıldığınız ve çöpe attığınız bir hypercasual oyunu gibi bir janra değil.
Rakiplerleriniz var mı? Lütfen şirket adlarını giriniz
Rekabet: Rakiplerinizi belirtin ve açıklayın
Rakipleriniz kimlerdir, nasıl fark yaratıyorsunuz?
Rakibimiz sayılabilecek 3 oyunu incelediğimizde, bu oyunların piyasaya çıkış tarihleri, grafik kaliteleri ve satış oranları ile Mage Rage`in projeksiyonu arasında gözle görülür bir fark olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki fantezi öğelerinin kullanıldığı bir oyun için SANAT olmazsa olmaz bir unsur. Bu nedenle müzik ve senaryo için başarılı sanat yönetmeni ve müzik prodüktörleri ile birlikte çalışmaktayız. Çünkü biliyoruz ki bir oyun sadece teknik ya da sadece pazarlama ile sürdürülebilir olamaz.
Temel Performans Göstergeleriniz? (KPI)
Son 6 ayda ne ilerleme kaydettiniz?
Öncelikle 25 Ağustos tarihinde oyunumuz Alfa olarak Steam Store`de satışa açıldı. Bu sayede geri bildirimleri değerlendirmeye başladık. Bug ve dengeleme patchleri yayınladık. Twitch yayınları üzerinden free key destekli inorganik pazarlama denemeleri gerçekleştirdik. Next in Gamede 110 oyun arasından en iyi ilk 10 oyun arasında yer aldık. Daha sonra Monster Notebook tarafından düzenlenen Monster Gaming Lab`da en iyi 2.Bilgisayar Oyunu seçildik.
Şu anda kaç kullanıcınız/müşteriniz var?
80
Aylık büyüme oranınız nedir?
Haziran ayından itibaren Steam Store Page’i hazır olan oyun bu süreçte toplam 424 kişi tarafından istek listesine eklenmiştir. 25 Ağustos tarihinde alfa versiyonunun satışa çıkmasıyla birlikte günümüze kadar toplamda 95 kişi aktif oyuncudur. Güncel durumda, hala 343 kişinin Steam istek listesinde yer almaktayız. Oyun, herhangi bir platformda reklam verilmeksizin Steam mağazasında görünür olduğu 26 Haziran 2020 tarihinden bu yana 34.000’e yakın kişi tarafından görüntülenmiştir.
Girişiminizi ne aşamaya getirdiniz?

Finans

Kaç ay dayanabilecek paranız kaldı?
Girişim kazanç getiriyor
Hisselerin dağılımı nasıl?
Hisse türü
Ad soyad
Eposta
Hisse
Kurucu Ortak
Özgür Çağlar Coşar
% 45
Kurucu Ortak
Berkay Güney
% 45
Kurucu Ortak
Berk Seçgin Yıldız
% 10
Başlangıçtan itibaren ne kadar yatırım alındı?
$ 0
Yıllık gelir
$ 0
Geçtiğimiz ayın cirosu
$ 0
Yatırım turu
Hedeflenen yatırım miktarı
$ 150.000
Teklif edilen hisse
% 10
Çalışan sayısı
3
Diğer bilgiler Maddeler halinde yazınız (Hibeler, ödüller, hızlandırıcı)
Yorum ekle

Takım

Sahip üye
Evet
Üye rolü
Kurucu Ortak
İsim soyisim
Berk Secgin Yildiz
Unvan
İş Geliştirme
Eğitim
Lisans
Okulu
Hacettepe Üniversitesi
Doğum günü
27 Temmuz 1985
Şehir
Ankara, Turkey
Kısa özgeçmiş
Farklı firmalardaki Proje Yönetimi ve Etkinlik Pazarlaması departmanlarında 12 yılı aşkın yöneticilik tecrübesi bulunan Berk Seçgin Yıldız, Yurtiçi-Yurtdışı İş Bitirme Belgeleri, Dinamik CRM ve Sabre GDS Başarı Sertifikaları ile alanında uzmanlaşmıştır.
Kurucu ortaklarla tanışma hikayesi
Özgür Çağlar Coşar ile kendi firması olan Lama Bilişim aracılığı ile tanıştım ve bu tanışıklık yaklaşık 9 yıldır devam etmekte. Berkay Güney de Lama Bilişim içerisinde çalışıyordu ve kendisi ile de burada tanıştık. Uzun yıllar süren iş partnerliği, dostluğa ve eşlerimizin de arkadaş olduğu bir paydaya büründü.
Kurucu ortakların birlikte çalışma süresi
9 yıldır aralarda kopukluk olsa da birbirimize desteği hiç kesmeden çalışmaya devam ettik. Indie-dir Games için ise son 1 yıldır birlikte çalışmaktayız.
Sahip üye
Hayır
Üye rolü
Kurucu Ortak
İsim soyisim
Özgür Çağlar Coşar
Unvan
Blue Print Designer / Developer
Eğitim
Lisans
Okulu
Çankaya Üniversitesi
Doğum günü
06 Nisan 1988
Şehir
Ankara, Turkey
Kısa özgeçmiş
Yazılım sektöründe 8 yıllık tecrübesi bulunan Özgür, bu süreç içerisinde .NET platformu, Java ve PHP başta olmak üzere pek çok yazılım dilinde uzmanlık seviyesindedir. 2019 yılı Aralık ayından itibaren Indie-dir Games bünyesinde oyun geliştirmekte ve Unreal Engine 4 platformu ile çalışmaktadır.
Sahip üye
Hayır
Üye rolü
Kurucu Ortak
İsim soyisim
Berkay Güney
Unvan
Optimization Designer / Developer
Eğitim
Lisans
Okulu
Çankaya Üniversitesi
Doğum günü
31 Ağustos 1989
Şehir
Ankara, Turkey
Kısa özgeçmiş
Yazılım sektöründe 6 yıllık deneyim sahibi olan Berkay, C# ve .NET platformu üzerinde uzmanlaşmıştır. 2019 yılı Aralık ayından itibaren Indie-dir Games bünyesinde Unreal Engine 4 platformu üzerinde optimizasyon bölümü ile ilgilenmektedir.