Indie-dir Games

Indie-dir Games, Hack&Slash türündeki ilk oyunu olan Mage Rage`i, 26 Ağustos 2020 tarihinde Steam üzerinden satışa çıkarmıştır.
  • Sektör Oyun, Oyun, Steam, Pc Game, Rpg, Action
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Aralık 2019
  • Aşama Ödeyen müşteriler
Oyunun kodlarının ve algoritmalarının tamamı tarafımızca yazılmış olup, üçüncü parti hiçbir kod kullanılmamaktadır. Mage Rage`de hedef kitlemiz “Midcore” oyunculardır. "Hack and Slash" türü oyunları seven, fantastik evrenlere ilgili olan oyuncuların, tercih edebilecekleri bir rakibimiz yoktur.

Genel

Sektör
Oyun, Oyun, Steam, Pc Game, Rpg, Action
Kategori
Yazılım
Ürünün kullanım şekli
Masaüstü, Sunucu yazılımı (ör: veritabanı))

İş modeli

Pazarlama stratejisi
Twitch/Youtube Yayıncıları, günümüzde gaming sektörü için inorganik olarak en fazla satış ve tanınırlık getiren kalem. Bu yayıncılar sayesinde 15 kişinin izlediği bir yayından %15 satış yakalama ortalaması bulunmaktadır. Action RPG oyuncuları, tür ile alakalı çevrimiçi sosyal faaliyetlerde son derece yüksek bir etkileşime sahiptir. ABD'deki RPG oyuncularının dörtte üçü ve Birleşik Krallık'taki RPG oyuncularının %79'u RPG oyunlarının canlı izledikten sonra satın almaktadır.
Gelir modeli
Steam Store üzerinden B2C gelir modeli benimsenmiştir. Mage Rage için gelir modelimizin temelinde kısa zamanda büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmak, oyuncu kitlesini genişletirken var olan kullanıcıların oyuna bağlılığını arttırmak ve zararsız görünen bir parasallaştırma yöntemi geliştirmek. Bu da oyun içi satın almalardan geçiyor. Bunlar dışında, jetonlar, oyun kartları gibi modeller de kurgulanabilir. Ayrıca Merchandising de planlarımız arasındadır.

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
22.000.000.000 ₺
Rakipler

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
150.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Özgür Çağlar Coşar
Kurucu Ortak
% 45
Berkay Güney
Kurucu Ortak
% 45
Berk Seçgin Yıldız
Kurucu Ortak
% 10
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
150.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 10,0

Takım

Berk Secgin Yildiz  - Turkey
Özgür Çağlar Coşar  - Turkey
Berkay Güney  - Turkey
Takımın üye sayısı
3
Yorum
Son güncelleme: 30.12.2020