Scrubb

Sosyal Kampanya ve Sadakat Uygulaması
  • Sektör E-ticaret & online pazaryeri, Sosyal medya, Alışveriş, İndirim
  • Ülke Turkey
  • Kuruluş tarihi Temmuz 2017
  • Aşama Kullanıcılar
Kampanya ve Sadakat Uygulaması..

Scrubb, İşletmelerin kolayca hesap oluşturup, ücretsiz konum bazlı sadakat kampanyaları oluşturabildiği inovatif bir mobil uygulama. Scrubb ile işletmeler, müşterilerini daha iyi tanıyıp daha verimli sonuç elde edebilecekleri kampanyalar oluşturabilecekler. İşletmeler 3 dakika içerisinde sadakat sistemini oluşturaiblirler.

Genel

Sektör
E-ticaret & online pazaryeri, Sosyal medya, Alışveriş, İndirim
Kategori
Yazılım, Kurumsal yazılım, Tüketici ürünleri
Ürünün kullanım şekli
Mobil/Tablet (iOS), Mobil/Tablet (Android))

İş modeli

Hedef kitle
İndirim kampanyaları yapan veya kampanya yapmaya açık firmalar,
Pazarlama stratejisi
online ve offline olarak firmalar ile iletişim kurup sisteme katmak.
Gelir modeli
Firma üyelik paketi
Firmadan satış üzerinden komisyon
Big data satışı
Kullanıcı(uygulama için özellik satışı)

Pazar bilgisi

Pazar büyüklüğü
50.000.000.000 ₺
Rakipler
Rakip Adı
Rakip Websitesi
Grupanya
Trendyol
instagram,facebook
Rekabet
Aslında aynı alanda yer aldığımız için potansiyel rakiplerimiz mevcut. Rakiplerimizden bizi ayıran temel artılarımız var. Fırsat siteleri/uygulamalarından farkımız, kullanıcı gerçek deneyim paylaşımı, referans etkisi ile alışverişi tetikleme, yüksek indirim oranı ve sosyallik.
Sosyal medyadan ise farkımız ise yüksek indirim oranlarımız, lokasyon bazlı hedefleme. Paylaşım ekonomisini alışverişte dinamik bir şekilde kullanmak.
Girişimin mevcut durumu
Girişimimiz beta olarak Apple/Android markette yayındadır, test grubu(10K kullanıcı) ve yaptığımız anket(600 kişi) üzerinde analizlerimizi ve gerekli güncellemeleri yapmış durumdayız. Firma görüşmeleri yaparak ve kullanıcı kanalından sisteme kampanya girişleri yapılmaya başladı. Ve uygulama üzerinden eşleşmeler olmaya başladı. Bölgesel olarak(kampanyaların çok olduğu bölgelerde) kullanıcı sayısını artırmaya başlayacağız. Bu süreçte zorlandığımız konu, kullanıcı tarafında ilgi çeken ürünlere sahip kurumsal firmalarla anlaşma durumu. Bu süreçte bir kaç tane kurumsal firmayla yapılacak anlaşma ile kullanıcı sayımızı hızla artırabiliriz.

Bugüne kadar aldığınız toplam yatırım
300.000 ₺
Hissedar yapısı
Hissedar tipi
Ad
Hisse
Suat Özkan
Kurucu
% 100
Yatırım türü
Melek Yatırımcı
Yatırım miktarı
300.000 ₺
Teklif edilen hisse
% 15,0

Takım

Tolga Koca  - Turkey
Suat Özkan  - Turkey
Takımın üye sayısı
4
Yorum
Sistemi gerek teknik olarak gerekse faz-2 faz-3 planlarımız dahilinde globalde başarılı olabilecek şekilde geliştiriyoruz. Globalde çok daha büyük bir pazara talip olacağımıza inanıyoruz. Firmaların bu tip kampanyalar yaptıklarında Scrubb'da yayınlamaları gerekliliği hissini yaşamak için can atıyoruz. Finansal hedeflerimizin dışında dünyada , 1 alana 1 bedava kampanyalarından faydalanmak isteyen insanların meydana getirdiği ciddi bir çöp ve öbezite problemleri mevcut. İngiltere2de yapılan araştırmada her yıl 15 milyon ton yiyecek çöp oluyor ve bu kampanyaları yapanlar obezite ve çöp problemi sebebiyle suçlanıyor. Scrubb ile 2 tarafı da memnun edecek bir çözüm üretiyoruz. Hem kullanıcılar indirimden faydalanıyor hem de ihtiyaç fazlası ürün almadıkları için belirtilen sorunlar azalıyor. Bu anlamda Avrupa ülkelerinde de ciddi başarıya ulaşacağına inanıyoruz.
Son güncelleme: 29.02.2020